11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שקט, שקט בבקשה
מאת: יהורם אלוני
בעקבות לחץ שהפעילה עיריית ראש העין על השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בדרישה לפעול מיידית למניעת מטרדי הרעש הבוקעים ממערכת הכריזה של המואזין בכפר קאסם, נמצא פתרון לנושא.

השבוע התבשר ראש העירייה, משה סיני, על ידי גדעון מזור, מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה, כי בימים אלה מסתיימת הרכבת מערכת מרכזית שתחבר את הרמקולים של המואזינים בכפר קאסם תחת בקרה אחת משותפת וכי לוח הזמנים הצפוי לסיום העבודות הוא חודש דצמבר הקרוב. עוד סוכם, כי לאחר סיום העבודות יתקיים סיור משותף עם עיריית כפר קאסם לבחינת המערכת והפעלתה.

יצוין, כי בחודש מרץ האחרון, החליט המשרד להגנת הסביבה להחמיר את התקנות הקיימות בנושא הרעש. התקנות, האוסרות לחלוטין שימוש במפוחי עלים בקרבת אזור מגורים וכן בנפצים וחזיזים, מגבילות גם את השימוש במגברי קול ובמערכות כריזה. מגברי המואזין בכפרים ערביים נמצאים ב"תחום האפור" של תקנות אלו מכיוון שמדובר בעניין דתי, ולכן המשרד להגנת הסביבה נדרש להתייחסות מיוחדת במקרה של תלונות תושבים ו/או עירייה.

ומה לגבי מפגע סביבתי אחר המגיע מתוככי כפר קאסם? לפני למעלה מחודש ימים פורסמה בעיתון 'אינדקס' כתבה רחבה בנושא השריפות הפיראטיות המתבצעות בכפר קאסם וההתנהלות המרושלת של הרשויות ומשרדי הממשלה בנושא. עם קבלת מכתבו של מנהל מחוז מרכז, גדעון מזור, לראש העירייה, הודיעו בעירייה כי הם מקווים שגם בעיית השריפות תבוא על פתרונה.

תאריך: 02/12/2010
גיליון: 763
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il