09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
מי חיבל בפסלים ברחוב צה''ל?
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו''ר אגף ההנדסה והספורט מבקש במכתב מראש העירייה לקיים דיון בהנהלת העיר על הנושא.
המאבק סביב פרשת הפסלים ברחוב צה"ל עולה מדרגה וזאת לאחר שהתברר כי אלמונים חיבלו בפסלים המוצב ברחוב צה"ל. עדיין לא ברורה זהותו של הפוגע אולם לנו נודע כי המשטרה בודקת את הנושא מול הגורמים המקצועיים בעירייה.
נודע לנו כי בחג הפסח האחרון הופצו מנשרים עליהם חתומים רבנים מראש העין הקוראים לראש העירייה משה סיני להסיר את הפסלים מהכיכר ברחוב צה"ל אשר לטענתם "דבר האסור בתכלית האסור". לדברי אותם רבנים, "ראש העיר משה סיני מתעלם מהעצומה של מאות מתושבי העיר שמוחים בקול זעקה". בינתיים ממשיכים אותם חוגים חרדים להחתים תושבים נגד הצבת הפסלים דתיים המתגוררים ברחוב צה''ל ובכוונתם להגיש זאת לסגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי. מלבד מכתבו של חבר המועצה מיכאל מלמד לראש העירייה בנושא, נודע לנו כי גם סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט רזיאל אחרק פנה במכתב לראש העירייה משה סיני בו הוא מבקש לקיים דיון בהנהלת העיר על מנת להתחשב בצורכי הציבור. "השיקולים המקצועיים הם נגזרת של אופי וצורכי הציבור הגרים בשכונה" אומר רזיאל השבוע ל'אינדקס אוביקטיבי' ומבקש להתייחס לבקשת התושבים. "על החלטות מעין אלו הפוגעות בציבור התושבים, לעלות לדיון במועצת העיר על ידי נציגי הציבור. אותם חוגים מנסים בימים אלה להפעיל לחץ מסיבי על מספר חברי מועצה מהשכונות הוותיקות להעלות את הנושא לסדר היום במליאת המועצה שאמרו ל'אינדקס אוביקטיבי' השבוע "אנחנו ניפגש במערכת הבחירות הקרובה. התרענו בפני חברי המועצה שמבחינת ההלכה מדובר באיסור תורה של הצבת פסלים והודענו להם שמדובר באיסור לאו 'לא תעשה לך פסל', בייחוד שמדובר בשכונה דתית שיש שם מספר רב של בתי כנסת ומתגוררים בה רבנים חשובים".
מפקד משטרת ראש העין סנ"צ פרץ רצון מסר לנו בתגובה כי "נכון להיום, לא נעשתה פנייה מצד העירייה לבדוק את הנושא אבל עקב פניית 'אינדקס אוביקטיבי', הנושא נמצא בבדיקה".

מהעירייה נמסר בתגובה: " לא ידוע לעירייה מי חיבל בפסל. האומן-פסל הוזמן לבצע תיקון ואנו נמשיך ונטפח את כל הכיכרות ברחבי העיר."

תאריך: 19/04/2012
גיליון: 832
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il