21/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 278 תוצאות התואמות את החיפוש
הנופלים- עדינו (שרעבי) משה ז''ל
מאת: מערכת אינדקס
משה, בן לאה ויעקב, נולד ביום ט' בסיון תש''ו (8.6.1946) בתימן ועלה עם משפחתו ארצה בשנת 1950. הוא סיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר ''יסודי התורה'' בראש-העין ואחר-כך סיים שתי שנות לימוד בבית-הספר התיכון ''ישיבת בני עקיבא'' בכפר הרא''ה.
לאחר שעזב את הישיבה, למד שנה בבית-הספר התיכון "ישורון" בפתח-תקוה. בתום שנה זו החליט ללמוד את מקצוע ההוראה ועבר למוסד "עליה" בפתח תקוה. בתום שתי שנות לימוד במוסד הוסמך כמורה. משה גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1966 והתנדב ליחידת קומנדו מן המובחרות שבצבא. לאחר שעמד בכל המבחנים כדי להתקבל ליחידה, החליט שהוא מעדיף להיות צנחן. הוא עבר קורס צניחה, קורס מש"קי חבלה וקורס מש"קי מודיעין. בשנת 1969 עבר קורס קצינים ולאחר שהוסמך כקצין ועבר קורסים נוספים, מונה כקצין מודיעין. הוא היה קצין ומפקד למופת. בכל הערכות-המפקדים שנכתבו עליו צוין כמפקד מוכשר מאוד, אמיץ לב ובעל תושייה רבה. הוא השתתף במרדפים רבים ובפעולות מבצעיות מעבר לקווי האויב, בעיקר כדי לאסוף חומר מודיעיני חשוב. מעולם לא נשאל או נתבקש לצאת לפעולה מבצעית, תמיד היה הוא מתנדב ומבקש להימנות עם הכוח שיצא לפעולה. הוא היה אהוב מאוד על חייליו ועל חבריו. בזכות אומץ לבו, תושייתו בשדה הקרב ואופיו הטוב והחברותי, תמיד רבו החיילים ביחידתו על הזכות לשרת במחיצתו, והגיבוש החברתי ביחידתו היה לשם דבר. לאחר שסיים את שירות החובה בצה"ל התנדב לשרת בצבא הקבע.
בסוף יולי 1973, לאחר שסיים משה שלוש וחצי שנות שירות קבע, שוחרר מהשירות. הוא לא הספיק להתאקלם כאזרח וכבר פרצה מלחמת יום-הכיפורים. בפרוץ הקרבות ירד סרן משה לסיני והצטרף ליחידתו. ביום כ"ח בתשרי תשל"ד (24.10.1973) נפגע הזחל"ם שלו והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו הורים ועשרה אחים ואחיות.
תאריך: 19/04/2012
גיליון: 832
עמוד: 9
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il