16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
קריה דתית בעיר?
מאת: יהורם אלוני
הציבור הדתי בראש העין מחכה עשרות שנים לקריה דתית. עכשיו כשמתוכננות 14 אלף יחידות, מיכאל מלמד, חבר המועצה מבקש לנצל את ההזדמנות וקורא למנהיגי העיר להקצות קריה לציבור הדתי בעיר.
הפרויקט המרשים של בניית 14 אלף יחידות דיור במזרח העיר ראש העין בשנים הקרובות מעורר כעס בקרב הציבור הדתי בעיר. מיכאל מלמד, חבר המועצה מסיעת יש"י ביקש לנצל את ההזדמנות וקרא לשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס ולראש העירייה, משה סיני להקצות דירות לציבור הדתי כדי שיוכלו לנהל אורח חיים בעל צביון דתי.
במכתב ששיגר מלמד לשר הבינוי והשיכון כותב: "כחבר מועצת העיר, כתושב המקום וכבן ממשיך לדור שייסד את ראש העין, יכול אני לתת עדות בפניך כי מספר גדול של זוגות צעירים דתיים ומסורתיים עוזבים בצער ובלית ברירה את העיר לטובת ערים אחרות. אנו מבקשים ממך לפעול להקמת שכונה דתית/מסורתית בעיר". מלמד מזכיר במכתבו כי בחודש דצמבר 2005 הפנה לסיני מכתב בנושא וסיני השיב בחיוב: "אעשה לכל אשר לאל ידי לקדם פרויקט מבורך זה של הקמת שכונה דתית מסורתית בעיר". סיני אף הבטיח לקיים דיון ממצה בנושא לקראת הקמתן של הדירות במזרח העיר.
"בתכנון הפרויקט לא נלקח בחשבון האוכלוסייה של הציבור הדתי והמסורתי והציבור הדתי צמא מזה עשרות שנים לקריה דתית" אמר לנו השבוע מלמד והזכיר שעוד בתקופת אביו, יוסף מלמד, כראש מועצה היו מגעים להקמתה של קריה דתית. הנושא עלה לסדר היום בתקופתו של ראש העיר הקודם, יגאל יוסף, אולם הדבר לא יצא לפועל. לדברי מלמד, הגיעה השעה: "כיום המצב שונה משום שיש בממשלה שר בינוי ושיכון מסיעת ש"ס, שבוודאי ישמח להקים קריה דתית בראש העין". מלמד גם מזהיר: "במידה ולא תוקם קריה דתית בראש העין, העיר עוד תצטער על כך למשך שנים רבות. מדובר בעיר שרוב תושביה שומרי מסורת, ורבים הם חובשי כיפה, אולם עם אכלוס הפרויקט הזה היא הולכת לצערי להיות עיר חילונית".

תושבים דתיים איתם שוחחנו השבוע אמרו: "לא יכול להיות שמתוך אלפי יחידות דיור שבונים בגבעות, אף אחד לא ראה לנכון להקצות חלק מהם לציבור הדתי". "אין לנו בעיה עם החילונים, שלא יובן אחרת, אבל צריך להתחשב גם בנו. כמו שחילוני לא יבוא לגור בבניין שכולו חרדים ודתיים, כך החרדי לא יגור במקום שכולם חילוניים. צריכה להיות גישה אחת לכולם".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "העיר ראש העין עומדת בפני מהלך של בניית 14 אלף יחידות דיור מעתודות הקרקע האחרונות במרכז הארץ. ראש העיר וחברי הנהלת העיר מייחסים חשיבות רבה להגעת זוגות צעירים לעיר, וראש העיר דרש זאת משר הבינוי והשיכון, לאפשר בינוי בר השגה לזוגות צעירים, שכן בראייתו הזוגות הצעירים הם חיוניים לעתידה של העיר ולשגשוגה בעתיד. באשר לאופי השכונות- כולן פתוחות למכרזים, לכל תושב ואזרח במדינת ישראל. אין כיום אפשרות חוקית לייחד שכונה למגזר כזה או אחר.בכל שכונה מתוכננים מבני ציבור על פי תקן ועדת ברודט, הכוללים גם בתי כנסת ומקוואות, כמו גם גנים, בתי ספר וכו'".

תאריך: 02/12/2010
גיליון: 763
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il