14/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
למה כמעט תמיד מתווכים מאחרים לפגישה ?
מאת: אורן מזרחי-אנגלו סקסון
במשך שנותיי כמתווך ובשנים האחרונות כבעל טור בעיתון זה ובאינטרנט, קיבלתי הרבה פניות גם של מוכרים וגם של קונים שהתקשרו לשאול לגבי המתווך שלהם.
האם הוא נהג כשורה במצב מסוים? האם זה נכון שהם לא צריכים לשלם כי אין לו תעודה של מתווך מורשה? משאים ומתנים שלא צלחו ואחד הצדדים האשים את המתווך, האם גם אני מסכים שהמתווך אשם? ועוד ועוד.
במאמר השבוע אנסה לענות על מספר שאלות שחוזרות על עצמן. אני מדגיש שאנחנו בשלב שאתם כבר עובדים עם מתווך ולא בחשיבה האם כדאי או לא כדאי לעבוד עם מתווך .
 
שאלה 1 – למה כמעט תמיד המתווך מאחר לפגישה ? התשובה יכולה להיות אחת מ-שתי סיבות: האחת שהוא אדם שמאחר כרוני לכל מקום ובמקרה הוא גם מתווך .והסיבה השנייה והרווחת שזמננו לא תמיד בידינו אנחנו עובדים גם מול מוכרים וגם מול קונים ותנסו לדמיין מצב שצריך להראות 4 דירות ללקוחות ,מדובר בתאום מול 7 אנשים לפחות : מתווך ,שני בני זוג , וארבעה מוכרים .עכשיו תחשבו מה קורה שמישהו מכל ה-7 אנשים נתקע בפקק 20 דקות ,אתם מתחילים להבין את ההשלכות ומה קורה למה שתכננתם? זה מיומנות לא פשוטה ואם יש לך שלוש
פגישות היום ? מה הסיכוי שלך להגיע בזמן לפגישה כאשר אתה תלוי בשלוש שעות האחרונות ב-14 אנשים שונים ? בנוסף אל תשכחו שבד"כ אתם לא מכירים את הזמן שלוקח לכל זוג לראות דירה שנע בין חמש דקות לחצי שעה לדירה, איך באמת אפשר לחשב ?
ברור שאנחנו מנסים לקחת מקדמי ביטחון. ברוב הפעמים זה עוזר אבל לא פותר את הבעיה .
 
שאלה 2 – מדוע המתווכים מבטיחים כ"כ הרבה ועושים כ"כ מעט ?
צר לי לאכזב אתכם אבל המתווכים לא נביאים ולא קובעים מה יקרה בחודשים הקרובים, מתווך טוב תפקידו לשפר במעט את הקיים ולהוציא ממנו את המקסימום ,אל תשכחו שצריך קונה אחד בשביל הדירה שלכם ...מתווך טוב מטפל באותו פרק זמן בין עשרות למאות דירות ובמקביל במאות לקוחות מתעניינים, מה הסיכוי שתרגישו שהוא כולו בשבילכם . כדי שזה יקרה אנחנו לוקחים בלעדיות על כ-20 נכסים מה שנותן לנו להתמקד בחיפוש מתעניינים ממוקדת ,שאר הדירות יטופלו רק אם יבוא לקוח שמתאים בדיוק בשבילם .
לגבי נושא ההבטחות אוכל לומר שישנם אנשים שהם במקרה מתווכים שנוקטים בגישה של פיזור הבטחות לא הגיוניות , אנחנו לא נוהגים כך ולכן אני ממליץ לאחרים לא להבטיח דברים שלא תצליחו לקיים. כמו"כ, אליכם המוכרים תפעילו קצת שיקול דעת ואם אתם רוצים על הדירה מחיר שגבוה בעשרות אחוזים וכל המתווכים אומרים לכם זאת ופתאום מגיע מתווך שאומר לכם שהמחיר שלכם הגיוני, אל תופתעו אח"כ אם תתאכזבו .
בשבוע הבא נמשיך בנושא זה .
שאלות ,מענות ,הארות והערות נא להפנות למייל

בהצלחה לכולנו

אורן מזרחי

תאריך: 03/05/2012
גיליון: 834
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il