09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
חילופי שטחים בין ראש העין לכפר קאסם
מאת: יהורם אלוני
שר הפנים, אלי ישי חתם בימים אלה על צו המורה על חילופי שטחים בין כפר קאסם לראש העין כך שיתווספו 16,000 יחידות דיור למגורים בכפר קאסם וראש העין.
סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי חתם בימים אלה על צו המורה על חילופי שטחים בין כפר קאסם לראש העין כך שיתווספו לכפר קאסם כ- 2,000 יחידות דיור שתכנונם כבר החל ( תחת סימון שיוך מוניציפאלי לראש העין). במקביל שטח ללא שיפוט מדרום מזרח לראש העין, בו מתוכננת שכונה חדשה הכוללת כ- 14,000 יחידות דיור, יועבר לשטח השיפוט של ראש העין. לכפר קאסם נוסף שטח לבנייה למגורים בהיקף של 414 דונם ולראש העין נוסף שטח לבניה למגורים בהיקף של 980 דונם, הנמצא ממילא במרחב התכנון של ראש העין.
חילופי השטחים בין הרשויות התבססו על הסכם משנת 2005 בין ראש העירייה משה סיני ובין ראש עיריית כפר קאסם דאז, סאמי עיסא. אלא שהסכם זה לא נחתם עד היום הזה משום שהיו שהטילו ספק לגבי חוקיותו. בסוף שנת 2008, הגישה העירייה בקשה לספח שטח המשויך לכפר קאסם ומצוי בצפון העיר (ליד בית העלמין) וכן שטח ללא שיפוט הנמצא מדרום לראש העין. שני השטחים עומדים על מעל לאלף דונם. ראש העין מצידה, הבטיחה להעביר לתחום השיפוט של כפר קאסם שטח של כ-700 דונם הממוקם סמוך לפארק סיבל. חשוב לציין כי הליך האישור של ההסכם עבר חוות דעת מקצועית של עופר גרידינגר, מתכנן מחוז מרכז אשר המליץ על ביצוע החלפת השטחים. בישיבה האחרונה שנערכה מטעם ועדה זו בחודש אפריל 2010 ציין ראש עיריית כפר קאסם נאדר צרצור, כי זה הסכם שהם יכולים לחיות בו.
כאמור, השבוע חתם השר על הצו לאחר שאימץ את המלצות ועדת החקירה שמונתה לבחינת תחומי השיפוט של ראש העין וכפר קאסם ובהמשך למסמך הבנות שגובש בין ראשי הרשויות וזאת במטרה לאפשר את המשך התפתחותן הטבעי של ראש העין וכפר קאסם. בנוסף במסגרת חילופי השטחים יועברו לכפר קאסם שטחים בסמוך לפארק אפק, בסמוך לבית העלמין ובסמוך לכביש חוצה שומרון. לראש העין יועברו שטחים הסמוכים לכביש הגישה לכפר קאסם וכן שטחים הסמוכים למרכזיים הלוגיסטיים לצורך סלילת כביש גישה לשכונת מגורים.
מהעירייה נמסר בתגובה: " העירייה מברכת על החלטת שר הפנים אלי ישי לאשר מסקנות של ועדת חקירה המקובלות על כל הגורמים המקצועיים לפיהם ראש העין תקבל שטחים בא.ת אפק ובסמוך למתחמים הלוגיסטיים של כ. קאסם כדי שיווצר חיץ בין שטחי המגורים של מתחם לב ישראל ורחוב יהושוע בן נון, לשטח המתחמים הלוגיסטיים של כ. קאסם. בנוסף הועברו לשטח שיפוט העירייה שטחים גדולים הקשורים לבינוי בשכונות החדשות של העיר.  העירייה תשמור בידה גם את כל השטח של הכביש החדש שיחבר בעתיד בין א. התעשייה בפארק אפק למחלף החדש שייבנה על כביש 5. כפר קאסם תקבל שטחים סמוך לכפר בהם ממילא קיימת תוכנית לבניית מאות יחידות דיור עבור תושבי הכפר ושלעירייה אין עניין בהם."
תאריך: 03/05/2012
גיליון: 834
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il