09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
המשפחתונים בסכנת סגירה
מאת: יהורם אלוני
ההוראה החדשה של משרד התעשייה והמסחר לבעלי המשפחתונים בעיר לשלם מע''מ, מעמידה בסכנת סגירה את פתיחת המשפחתונים לקראת השנה הבאה.
נכון להיום, החליטו בעלות המשפחתונים "לעצור" את הרישום למשפחתונים לקראת השנה הבאה עקב סירובן של בעלות המשפחתונים לחתום על החוזה החדש מול העירייה.
בכנס חירום שהתקיים השבוע במשרדי העבודה והרווחה בו השתתפו מרבית מבעלי המשפחתונים, התברר לבעלי המשפחתונים כי עפ"י החוזה החדש, הם נדרשים לחתום לקראת השנה הבאה מתחייבים לפתוח תיק במשרדי המע"מ, דבר שבעבר לא נעשה. זאת בנוסף לתשלום הביטוח הלאומי שהם משלמים. מבדיקה שערכנו מתברר כי עד היום בעלי המשפחתונים בעיר היו פטורים ממס הכנסה וממע"מ. "הגזירה החדשה של משרד התמ"ת מעמיד בסכנה את פתיחת המשפחתונים לשנה הבאה" אמרו בעלי המשפחתונים בכנס. בעלות המשפחתונים הודיעו לנציגי העירייה כי הם מתנגדים למהלך של פתיחת תיק במע"מ ולכן הם יוצאים לשביתה ארצית של כל המשפחתונים של התמ"ת בארץ עד אשר יוסר הסעיף החדש של תשלום המע"מ.
נכון להיום, קיימים בראש העין 38 משפחתונים אשר לטענת בעלי המשפחתונים "הם ללא אבא וללא אימא" בכל מה שקשור לתנאים סוציאליים "מצד אחד אנחנו מקבלים את הילדים דרך העירייה ומצד שני אנחנו לא עובדי עירייה. נוצר מצב אבסולוטי שמצד אחד כל החופשות והנושא החינוכי בא מצד העירייה והתמ"ת אבל אין לנו תנאים סוציאליים כמו שיש לכל עובד עירייה.  תמי שרעבי, תושבת העיר ובעלת משפחתון מזה כ- 18 שנים מסרה "אנחנו בשלב הזה לא מוכנות לחתום על החוזה החדש שבו כתוב שאנחנו צריכות לפתוח תיק במע"מ. קיבלנו הוראה מהרכזיות שלנו בעירייה שמי שלא יחתום על החוזה החדש לא רשאי לפתוח משפחתונים. נכון לעכשיו אנחנו ממתינות עד להודעה חדשה".
מהעירייה נמסר בתגובה: " ראש העיר רואה בחומרה רבה את התקנות הממשלתיות החדשות הנוחתות חדשות לבקרים על הרשויות ותושביהן. הוא התריע מס' פעמים מתוקף תפקידיו כראש עיר ובתפקידיו בשלטון המרכזי על כך שהממשלה נוהגת בשררה ובציניות לגבי נושאים של צדק חברתי. גם בנושא הזה המדובר בתקנה ממשלתית חדשה של משרד התמת פוגעת בציבור הרחב בהורים ובילדים הרכים. ראש העיר תומך במאבק ציבורי לביטול ההחלטה או לחילופין לדחייתה כדי לאפשר זמן לכל הנוגעים בדבר ועושה ככל שביכולתו לביטולה. העירייה מסייעת למטפלות המשפחתונים ונערך כנס מטעמה כדי לבחון את ההיערכות בסוגייה. העירייה קוראת למשרדי הממשלה למצוא פתרון למצב הבלתי סביר שנוצר."
תאריך: 03/05/2012
גיליון: 834
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il