09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
שינוע מיכלי ברום- דרך ראש העין?
מאת: אייל פיליפסבורן
נושא שינוע מיכלי הברום בחיפה למקום בטוח נידון מספר פעמים בשנים האחרונות, אחת מההצעות שעלו היא להעביר את מיכלי הגז במסילת הרכבת העוברת דרך ראש העין.
בישיבת ועדת הפנים והגנת הסביבה שנערכה בסוף ינואר השנה, עלתה מסילת הרכבת המזרחית, זו העוברת בראש העין, כאמצעי מועדף לשינוע הברום ממפרץ חיפה. סכנת מיכלי הברום בחיפה ובאזור המפרץ בכלל אינה חדשה, כבר ב-2006, אושרה התכנית המחייבת את אחסון מיכלי גז רעיל זה במבנים תת קרקעיים. זאת כדי למנוע אסון עקב פגיעה של טיל על אחד ממתקני האחסון, תרחיש קודר שאם יקרה, יגרור טרגדיה בהיקפים שאיש אינו מסוגל, או רוצה, לשער.
אחרי שורה ארוכה של תקנות, ועדות חקירה ודיונים, הוחלט לשנע את מיכלי הגז לאזור בטוח יותר. כדי להפחית את הנזק במקרה של תאונה או תקלה, הוחלט להעביר את מיכלי הגז דרך מסילת הרכבת המזרחית, זו העוברת, בין השאר, דרך ראש העין. רומי אבן דנן, נציגת אגף התעשייה במשרד להגנת הסביבה, ציינה בדיון ש"השינוע יהיה במסילה המזרחית...דרך אזורים פחות מאוכלסים, בראש העין"
אבן-דנן מוסיפה בישיבה כי השינוע יתבצע בשעות הלילה, הרכבת שתבצע את המשלוח לא תתעכב בשום מקום וכן למשלוח יצורף "רכב מלווה עם צוות חירום של החברה". הדגש הוא בעיקר על מיכלי הברום, גז רעיל אשר עלול לגרום לפצעים אם הוא בא במגע עם עור. אוניברסיטת פנסילבניה מציינת באתר האינטרנט שלה שחשיפה גבוהה לברום, מחייבת פינוי של המקום ופנייה לגורמים מוסמכים.
פניית "אינדקס אובייקטיבי" לקבלת תגובה מהמשרד להגנת הסביבה נהדפה תוך הציון כי נושא מיכלי הגז הינו באחריות ובטיפול מינהל הגז. "אינדקס אובייקטיבי" פנה לפיכך למינהל הגז לקבל תגובה לידיעה, ותגובתם היתה כי היות ומדובר במיכלי ברום, יש לפנות... למשרד להגנת הסביבה.
נכון למועד סגירת הגיליון, אין בידי מערכת אינדקס מידע לגבי מועד העברת מיכלי הברום. כמו כן, המשרד להגנת הסביבה ומינהל הגז, סירבו לאשר או להכחיש אם ומתי השינוע יבוצע.

התמונה: צילום אילוסטרציה.

תאריך: 10/05/2012
גיליון: 835
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il