09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מדבקות זה לא שלט
מאת: יהורם אלוני
בשורה לבעלי העסקים בראש העין: מדבקות על חלון הראווה אינה בגדר שלט ולא מחייבת תשלום אגרה.
בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב זיכה בשבוע שעבר את רשת החנויות הכלים החד פעמיים 'פעמית סטור' בארבעה כתבי אישום בגין תליית שלטים בחלון הראווה וקבע כי מדבקה בחלון ראווה שנועדה לעיצוב, אינה מחייבת בתשלום מס לעירייה. עפ"י הנטען בכתב האישום שהגישה העירייה, בסניף של הרשת 'פעמית סטור' בתל אביב נתלו שלטים בחלון הראווה מבלי שהחנות קבלה לכך רישיון ומבלי ששולמה אגרה על תליית השלטים. בעל החנות טען כי קיבל מהעירייה רישיון להציב שלט בפתח החנות וכי כתבי האישום שהגישה העירייה נגדו מתייחסים למדבקות שהדביק על חלון הראווה של החנות וטען כי מאחר ומדובר במדבקות לעיצוב החלון הראווה ולא בשלטים, הוא אינו זקוק לרישיון כדי לתלותם. בית המשפט כאמור זיכה את בעל החנות וקבע כי לא הגיוני לדרוש מבעל עסק להוציא רישיונות נוספים עבור כל שלט המוצב בכל חלון ראווה, לאחר שניתן רישיון אחד לשלט שהוצב בחזית העסק. נקבע כי המדבקות שהודבקו על חלונות הראווה הינם בגדר עיצוב בלבד ואינם בגדר שלט.
באשר לראש העין, חשוב לציין כי מבקר העירייה, משה כהן מתח ביקורת חריפה על מחלקת השילוט בעירייה בדו"ח המבקר לשנת 2010 משום שהיא "נעשית ללא הליך מוסדר ולא עברו הליך של בדיקה והוצאת היתר באופן מוסדר''. לטענת המבקר, "קיימת אנרכיה בתחום השילוט בעיר ומשום כך גם קיימים מפגעים סביבתיים/בטיחותיים הפוגעים ברווחת התושבים. העירייה לא מבצעת את תפקידה כמתבקש עפ"י חוק העזר להסרת מפגעים, או הסרת שלטים שהותקנו ללא היתר". נכון להיום, המחלקה פועלת במסגרת אגף שפ"ע כמחלקה עצמאית וזאת למרות המלצת המבקר "לשקול איחוד המחלקה במסגרת רישוי עסקים, המהווה את המקום הטבעית לפעולה זו".
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ולשעבר- יו"ר העמותה למען העסקים, מוסר: כמי שהיה איש עסקים ערב בחירתי למועצת העיר, אני מברך על ההחלטה, "צדק חברתי עסקי". זהו המשך טבעי של החלטות שנועדו לעודד ולסייע לבעלי העסקים הקטנים. לפני מספר חודשים השתתפתי בוועדה בראשותה של ח"כ רוחמה אברהם, מסיעת קדימה, שהובילה את התקנה שעסקה במתן דחיית תשלום המע"מלרשויות המיסים עד לקבלת התשלום בפועל מהלקוח. בכך אנו מקדמים צדק חברתי עסקי לעסקים המקומיים".
מהעירייה נמסר בתגובה: "הנהלת העירייה מכבדת ומוקירה את המלצות המבקר ואולם במקרה זה משיקולים מקצועיים הוחלט כי ישנה חשיבות לתפקודה של המחלקה כעצמאית וכפופה ישירות למנהלת האגף."
תאריך: 10/05/2012
גיליון: 835
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il