09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
הסכם היסטורי
מאת: יהורם אלוני
השבוע התרחש מפץ פוליטי אחרי שבלילה בין שני לשלישי הדהימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו''ר האופוזיציה שאול מופז חתמו על הסכם לממשלת האחדות, רגע לפני פיזור הכנסת ה- 18.
במסיבת העיתונאים שערכו השניים, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו "הייתי מוכן ללכת לבחירות, אבל כשהתברר לי שאפשר להקים ממשלה רחבה מאוד הבנתי שאפשר להחזיר את היציבות. לכן החלטתי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה", אמר ראש הממשלה. ראש הממשלה פירט את מטרותיה של ממשלת האחדות ואמר "אנו באים יחד, שאול ואני, אנשי הליכוד וקדימה ואומרים אנו משלבים ידיים ונתמקד בארבעה דברים", אמר נתניהו ופירט, "להביא חלופה צודקת ושוויונית לחוק טל, שינוי היסטורי לחלוקה צודקת של הנטל, תקציב אחראי שישלב בין הצרכים של מדינת ישראל, להביא לשינוי שיטת הממשל ולנסות לקדם תהליך שלום אחראי, שבו שומרים על הביטחון ומסתכלים סביבנו בצורה מפוקחת".
יו"ר האופוזיציה ח"כ שאול מופז הסביר מדוע שינה את עמדתו והצטרף לממשלה "ישנם רגעים בחייה של אומה, שבהם היא נדרשת לקבל החלטות כבדות משקל. בחייו של מנהיג עליו לקבל החלטות בעלות משמעות אישית. זהו מהלך היסטורי של אחדות לאומית, שהיא חשובה לעתידה של מדינת ישראל. אנו בבית הזה כדי לשלב זרועות וכדי להתמודד מול אתגרים לא קלים". ח"כ מופז כינה את חתימת ההסכם "מהלך היסטורי וגדול. לא ביקשתי תפקיד ואני יכול לומר, לראש הממשלה אני אמרתי 'לא' לתפקיד מסוים. לא ביקשתי כיסאות. קדימה הולכת להוביל תהליכים שעד כה מדינת ישראל לא הצליחה להוביל ואנחנו נסייע בכך".
רזיאל אחרק סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט שכיהן כיו"ר מטה הבחירות של ח"כ שאול מופז בבחירות הפנימיות הגיב השבוע ואמר "מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים עצומים בתחום החברתי ובתחום המדיני בטחוני.הצדק החברתי מחד והסיוע לזוגות צעירים, חלוקת הנטל בין כלל אזרחי המדינה ועודומאידך, חוסר היציבות במזרח התיכון והאיום הקיומי על העם היהודי ומדינת ישראל מהצד האיראני.ממשלת האחדות היא המתכון לצלוח את כל האתגרים הללו". פוליטית- מי שהרוויח מכל המהלך הזה הפוליטי הזה הוא סגן ראש העירייה רזיאל אחרק שכיהן כיו"ר המטה של ח"כ מופז ומי שהפסיד זה ראש העירייה משה סיני שתמך בציפי לבני.
תאריך: 10/05/2012
גיליון: 835
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il