09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
חינוך חינם? לא על חשבון התושבים
מאת: יהורם אלוני
בעקבות החלטת הממשלה להנחיל חוק חינוך חובה לילדים מגילאי שלוש שנים, החלו בכל הרשויות המקומיות להיערך בהתאם לקראת השנה הבאה ולבנות מבנים לגנים נוספים עבור ילדים מגיל 3.
גם בראש העין החלה העירייה ואגף החינוך להחיל את החוק והחלו בדיונים ראשונים לקראת בנייתם של גנים נוספים ברחבי העיר. בין הגנים שמתכוונת העירייה לבנות הם ברחוב 'הירקון' וברחוב 'העצמאות' שבשכונת רמב"ם דבר אשר לטענת גורמים בעירייה, יפתור את בעיית שיבוצם של הדיירים החדשים שיתאכלסו בימים אלה בשכונה החדשה 'משכנות המוזיקה' שבשכונת רמב"ם. מבדיקה שערכנו מתברר כי בכוונת העירייה לבנות את הגנים על הגינה הציבורית ברחוב הירקון שהוא בעצם מהווה גן שעשועים לילדי השכונה. לטענת התושבים "במידה והעירייה תבנה את הגנים על הגינה הציבורית, לא יהיה לילדים היכן לשחק וחבל". התושבים מתכוונים להיפגש עם הגורמים המקצועיים ולמחות נגד ההחלטה אשר לטענתם "תהווה גם מטרד תחבורתי בשכונה ויפגע באיכות חייהם של התושבים". לדברי גורמים בעירייה "השטח עליו אמורים להיבנות גני הילדים הוא הגינה הציבורית הוא במקור שטח חום שנועד לבנייה ציבורית ולא כפי שהוא למעשה שטח ירוק". על טענה זו אומרים התושבים "העירייה יכולה עפ"י חוק להפוך את השטח משטח חום המאשר בנייה ציבורית לשטח ירוק שיהווה שטח לטובת ילדי השכונה". בינתיים, השכונה תוססת וזאת עוד לפני שהחלה הבנייה. התושבים פנו ליו"ר מנהלת 'רמב"ם' צביאלי עמרם על מנת שיפעל להסרת הגזירה לביטול ההחלטה.
מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה לא הורסת דבר, אדרבא, הגינה תזכה לשיפורים, הילדים לחינוך טוב יותר וההורים להקלה בנטל הכספי המוטל עליהם. יצוין כי עפ"י החלטת ועדת טרכטנברג לבניית גני ילדים לגילאי 3-4 ייבנו סה"כ 7 גנים חדשים בעיר בתקופה הקרובה, ביניהם שניים ברח' הירקון המוגדר בתב"ע כשטח חום למבנה ציבור ואינו מוגדר כשטח ירוק".
תאריך: 17/05/2012
גיליון: 836
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il