09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
''הכתובת הייתה על הקיר''
מאת: יהורם אלוני
בלילה שבין חמישי לשישי השחיתו אלמונים את הפסלים שהוצבו בכיכר צה''ל בעיר. גורמים בעיר אמרו: ''הכתובת הייתה על הקיר''.
פרשת הפסלים בכיכר צה"ל- הרש"ש ממשיכה להסעיר את העיר בכלל ואת תושבי רחוב צה"ל בפרט, וזאת לאחר שבלילה שבין חמישי לשישי השחיתו אלמונים את הפסלים שהוצבו בכיכר צה"ל- הרש"ש בעיר. לטענת גורמים דתיים "המעשה הזה הגיע לאחר שגורמי המקצוע בעירייה העדיפו להתעלם ממאות הפניות והבקשות הרבות של חברי המועצה, רבני העיר ושל אלפי התושבים שחתמו עצומה לראש העירייה משה סיני להסיר את הפסלים".
עפ"י תחקיר שערכנו מתברר כי רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו''ר אגף ההנדסה והספורט, שלח בימים האחרונים מכתב לראש העירייה בבקשה לקיים דיון בהנהלת העיר על הנושא שלדעת רבים "מתסיס את הציבור הדתי והמסורתי כאחד" בתקופה האחרונה אולם בסופו של דבר הנושא לא הובא כלל לדיון. גם חבר המועצה המתגורר בשכונה מיכאל מלמד שיגר מכתב לראש העירייה לפעול בנושא ולהסיר את "הבובות השחורות" שבכיכר צה"ל משום שמבחינת ההלכה מדובר באיסור תורה של הצבת פסלים". השבוע אמר מלמד "הכתובת הייתה על הקיר. ידענו שזה מה שיהיה וחבל שהגענו למצב כזה שראש העירייה אינו קשוב לרחשי הציבור. מדובר בשכונה דתית שיש שם מספר רב של בתי כנסת ומתגוררים בה רבנים חשובים", אומר מלמד ומוסיף "נשגב מבינתי להבין מדוע ראש העירייה אינו מכבד את רחשי התושבים הגרים בסמיכות לכיכר הנ"ל ושאינם גרים בסביבת הכיכר הנ"ל שהם תושבי ראש העין ואינו מסיר את הפסלים. זהו עוד מעשה נוסף ובלתי מתחשב המעיד על דיקטטורה המזכירים לנו משטר אפל". לנו נודע כי מיד עם היוודע דבר המעשה הגישה העירייה תלונה במשטרת ראש העין נגד המבצעים על "השחתת רכוש ציבור". גורמים דתיים בעיר מסרו ל'אינדקס אובייקטיבי' כי "אילו ראש העירייה היה נענה לבקשת הציבור הדתי ומסיר את הפסלים למקום אחר לא היה קורה כל המהומה".
מפקד תחנת המשטרה סנ"צ רצון פרץ מסר בתגובה: "הוגשה תלונה במשטרה והמשטרה פתחה בחקירה. אנחנו פועלים במישור המודיעיני וחקירתי לתפיסת החשודים".
מהעירייה נמסר בתגובה: " העירייה מגנה בכל תוקף כל מעשה אלימות וונדליזם ורואה בחומרה רבה את מקרה השחתת המונומנטים המוזיקליים בכיכר.
יש לציין כי לאחר הצבת המונומנטים בכיכר לפני מס שבועות פנתה קבוצת אנשים דתיים לראש העיר וביקשה להסירם בטענה: 'אל תעשה פסל'. ראש העיר הנחה את צוותי העירייה לבדוק כיצד מציבים פסלי אדם בערים דתיות אחרות כמו ירושלים וגבעת שמואל, ושם נאמר כי הרבנים אישור הצבת פסלים לאחר שמבצעים בהם פגם. ראש העיר הנחה את אנשי המקצוע לבצע פגם במונומנטים הפיסוליים על מנת שרגשות הציבור הדתי לא ייפגעו. בעקבות ההשחתה, הנחה ראש העיר משה סיני, את הצוות המקצועי לשחזר את המונומנטים הפיסוליים ולהחזירם לכיכר לאחר השלמתם: "העיר ראש העין היא עיר פלורליסטית, החובקת את כלל מגזריה, דתיים וחילוניים גם יחד. אנו נתקן ונחזיר את המיצגים שנותצו, ולא ניכנע למספר של קיצוניים, המנסים להטיל חיתתם על עיר שלמה."
תאריך: 17/05/2012
גיליון: 836
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il