09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
נלחמים בתחבורה הציבורית
מאת: יהורם אלוני
הסערה סביב התחבורה הציבורית ממשיכה להכות גלים ברחבי העיר. ביום שישי האחרון הפגינו עשרות תושבים ובני נוער נגד הליקויים החמורים שבתחבורה הציבורית בראש העין.
לדברי המפגינים "ראש העין, עיר ואם בישראל, עתידה להגדיל את אוכלוסיית העיר מ- 40,000 תושבים ל- 100,000 בקירוב והיא ממוקמת בצורה אידיאלית על כל צירי התנועה הראשיים בלב השרון, וניתן להגיע ממנה בנוחות ובקלות לכל גוש דן, השרון והשומרון בדקות ספורות – ברכב פרטי. לעומת זאת, באופן אבסורדי, התחבורה הציבורית הקיימת מובילה ליעד אחד – פתח תקווה צומת גנים ציר ז'בוטינסקי, ובמשך זמן נסיעה רב. במצב זה הנסיעה אל ומראש העין בתחבורה ציבורית אינה ריאלית ליוצאים לעבודה, לתלמידים הלומדים בבר אילן, תל אביב ואריאל, לחיילים, לנוער ולמבוגרים הרוצים לצאת לבלות ולמעשה לאף אדם. החיסרון המובהק במקומות עבודה, בילוי, לימוד וספורט בראש-העין לא משאיר לתושבי העיר ברירה אלא לצאת ממנה. אנשים אשר אין ברשותם רכב מוצאים עצמם כבולים ומוגבלים ליעדים סמוכים למסלולי הקווים הקיימים ולעיתים אף עלולים להפסיד את מקום עבודתם עקב איחורי האוטובוסים, שנוסעים במסלולים ארוכים ובלתי יעילים. כל האמור מוביל לשינוי דמוגרפי בעיר הפועל לרעתה – צעירים מעדיפים לעזוב את העיר ורבים אינם רוצים אף להגיע ולהתיישב בה עקב ההוצאות הרבות על תחבורה.מנגד, אין שום תוכנית לתחבורה ציבורית, עכשווית או עתידית, וללא שיתוף פעולה נמרץ של העירייה - משרד התחבורה מושך ידיו מכל מעורבות בנושא ראש העין, וכך הגענו למצב הקיים.
מהעירייה נמסר בתגובה: ראש העיר, משה סיני מזדהה ומצטרף למחאתם של תושבי העיר בנושא התחבורה הציבורית ואף קורא להגברת קול המחאה כחלק מהצדק החברתי שיש לקדם במדינה ראש העיר ציין כי יגייס את כל תושבי העיר, צעירים ונוער, ויחד עם חברי הנהלת העיר ייעשה מאמץ לשנות את כל נושא התחבורה הציבורית במדינה, וגיוס מאות אלפי תושבים שיחתמו על עצומה שתקרא לממשלה ולמשרד התחבורה לחלוקה צודקת והוגנת כך שהשיפור יורגש בכל עיר".
תאריך: 17/05/2012
גיליון: 836
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il