09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
''יש כסף לפסלים ואין כסף לסטודנטים''
מאת: יהורם אלוני
סאגת הפסלים ברחוב צה''ל בעיר ממשיכה להכות גלים לא רק בקרב הציבור הדתי והמסורתי בעיר אלא גם בקרב מאות הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות השונות.
במכתב מחאה ששיגרו ועד הפעולה של חוג הסטודנטים בעיר ל'אינדקס אובייקטיבי' על "בזבוז כספי ציבור בפסלים" טוענים הסטודנטים במכתבם כי "העירייה מבזבזת את הכסף של משלמי המיסים על בובות שאינם תורמות לעיר אלא להיפך במקום להעביר את התקציבים האלה למאות הסטודנטים שלא קיבלו מלגות מספר שנים וזאת בטענה של "חוסר תקציב".
כזכור, בשבוע שעבר פורסמה כתבה בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' על כך שגורמים בעיר השחיתו את הפסלים שהוצבו בכיכר ברחוב צה"ל. העירייה בתגובה למעשה זה, גינתה את המעשה ואף הגישה תלונה במשטרה. בתגובתה לעיתון אינדקס אובייקטיבי' כתבה העירייה כי "ראש העיר משה סיני, הנחה את הצוות המקצועי לשחזר את המונומנטים הפיסוליים ולהחזירם לכיכר לאחר השלמתם". תגובתה זו של העירייה עוררה כעס לא רק בקרב הציבור הדתי והמסורתי אלא גם בקרב מאות סטודנטים בעיר שלטענתם מזה מספר שנים שאינם מקבלים מלגות לצורך מימון לימודים באוניברסיטאות השונות בהם הם לומדים "יש כסף לפסלים ואין כסף לסטודנטים" אמרו הסטודנטים השבוע.
חבר המועצה מיכאל מלמד אמר לנו השבוע "כשפסל הפסנתר בשכונת 'נווה אפק' הזכיר לתושבי השכונה שבה מתגורר ראש העירייה, את נושא השואה מיהר ראש העיר להעלים את הפסנתר אולם כשהפסלים בכיכר צה"ל פוגע ברגשותיהם של התושבים בשכונה בחר ראש העירייה לכפות את רצונו ודעתו מבלי להתחשב ברגשותיהם של התושבים וחברי מועצת העיר".
חבר מועצת העיר עופר בביוף מחזיק תיק נוער, צעירים וסטודנטים מסר לנו בתגובה: "לצערי עיריית ראש העין במהלך השנים האחרונות לא העמידה תקציבים לטובת מתן מלגות לסטודנטים תושבי העיר. בימים אלה אנחנו מגבשים בוועדה עירונית קריטריונים למתן מלגות לסטודנטים וכולי תקווה שהנהלת העיר ומועצת העיר ידעו למצוא את התקציבים המתאימים למתן מלגות לסטודנטים תושבי העיר הראויים לכך".
מהעירייה נמסר בתגובה: " אין כל קשר בין שני הדברים שהכתב מעלה. תיקון המונומנטים נעשה לאחר שנופצו באלימות על ידי פורעי חוק. העירייה הגישה תלונה למשטרה בתקווה למצוא את הבריונים האלימים, ולמצות עימם את הדין. מאות תושבים, כולל סטודנטים וצעירים רבים, פנו לעירייה בבקשה שלא להיכנע לאלימות ולשחזר את המונומנטים וכך העירייה תעשה. לעניין נושא המלגות- עשרות רבות של סטודנטים מתנדבים בעיר במסגרת מלגות של פר"ח (בתמורה לתרומה לקהילה- כל סטודנט שירצה להתנדב יוכל לקבל מלגה במסגרת זו). כמו כן תבחן העירייה בעתיד את נושא מלגות סטודנטים שיילמדו במכללת ראש העין (האוניברסיטה הפתוחה) שתפתח בשנת הלימודים הקרובה בעיר, במהלך אסטרטגי עירוני למען הדור הצעיר."
תאריך: 24/05/2012
גיליון: 837
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il