11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מקווים למקווה
מאת: יהורם אלוני
תושבים המתגוררים בשכונת נווה אפק מתכוונים להיפגש עם ראש העירייה במטרה לזרז את הליך בניית המקווה בשכונה. מהעירייה נמסר בתגובה: ''קיים קבלן זוכה לעבודה שיחל בקרוב בביצוע העבודה''.

תושבים המגדירים את עצמם כשומרי מסורת מתכוונים להיפגש בימים הקרובים עם ראש העירייה, משה סיני ועם חבר מועצת העיר, יעקב אדמוני המחזיק בתיק תרבות תורנית במטרה לזרז את השלמת בניית המקווה בשכונה.

כזכור, לפני למעלה מחמש שנים הונחה אבן פינה לבניית המקווה ברחוב ה' באייר בשכונת נווה אפק, במעמד יו"ר תנועת ש"ס אלי ישי, ראש העירייה משה סיני, רב העיר עזריה בסיס, חבר המועצה יעקב אדמוני ואורחים רבים. מאז עשתה העירייה מאמצים גדולים לאתר מקורות תקציביים כדי להשלים את בנייתו של המקווה. בחודש פברואר 2010 נפגש ראש העירייה, משה סיני, עם הרב בקשי דורון, מי שהיה הרב הראשי לישראל, בלשכתו בירושלים, ובמעמד חגיגי זה נחתם הסכם במסגרתו קיבלה ראש-העין תרומה של כמה מאות אלפי שקלים מתורם מברזיל להשלמת המקווה. במעמד זה נכחו גם רב העיר, עזריה בסיס וחבר מועצת העיר, יעקב אדמוני, המחזיק בתיק התרבות התורנית. נכון להיום, עדיין לא הושלמה בנייתו של המקווה ותושבים המתגוררים בשכונה שואלים מתי יושלם בנייתו של המקווה. אחת הנשים איתה שוחחנו (שביקשה להישאר בעילום שם) אמרה: "מדובר באחת המצוות החשובות ביותר שהאישה חייבת לעשות. לצערי ישנן נשים שלא טובלות כי הן מתעצלות והן מחטיאות את בעליהן. אם היה מקווה בשכונה הנשים היו הולכות למקווה וטובלות ובכך הן עושות מצווה גדולה. מפאת הצניעות לא ארחיב בנושא אבל אני בטוחה שהרבנים יודעים מהו חשיבותו של המקווה במיוחד לנשים. אני קורא מכאן לכל הגורמים המוסמכים לעשות הכול כדי לזרז את בנייתו של המקווה". התושבת מוסיפה כי "בניגוד לתושבים המתגוררים בשכונת 'גבעת הסלעים' שהביעו את התנגדותם לבניית המקווה בשכונתם, כאן בשכונה שלנו ישנן הרבה תושבים שרואים בבניית המקווה דבר מבורך".

משיחה שערכנו עם יעקב אדמוני חבר המועצה עולה כי "בימים אלה נבחר קבלן זוכה והוא יחל בעבודתו להשלמת בניית המקווה תוך מספר ימים. אני מקווה שבניית המקווה תושלם בעוד שישה חודשים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "קיים קבלן זוכה לעבודה שיחל בקרוב בביצוע העבודה.

החוזה נמצא כרגע בשלבי החתימות האחרונים ואנו מאמינים כי בשבועות הקרובים תחל העבודה בשטח".

תאריך: 25/11/2010
גיליון: 762
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il