11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
המטרד ממשיך להטריד
מאת: יהורם אלוני
המבנה ברחוב יהודה הלוי סמוך לבתי הכנסת משמש לאחרונה ''חממה'' לנוער שוליים. מהעירייה נמסר בתגובה: ''המבנה ייהרס על ידי העירייה בהקדם''.

לפני מספר חודשים התריע 'אינדקס' על המבנה ברחוב יהודה הלוי המהווה 'חממה' לפעילות עבריינית. לטענת התושבים: "מסוממים, בני מיעוטים ונוער שוליים מגיעים לכאן, עושים את צרכיהם ועוד דברים שאנחנו מתביישים להגיד, ופוגעים באיכות חיינו". בתגובה לפניית 'אינדקס', הבטיחה העירייה לפני מספר חודשים לפתור את המטרד. נכון להיום, עומד המבנה על תילו ומבקריו מטרידים את שלוותם של מתפללי בתי הכנסת.

המבנה היה בעבר שייך לעמותת "כנפי יונה" שבהנהלת מוסדות "צדק ושלום" אולם העמותה ביקשה מהעירייה להחזיר את המבנה כתנאי לקבלת מבנה חלופי. נכון להיום, אף גוף אינו נוטל על עצמו את הבעלות למבנה.

אחד המתפללים אמר לנו השבוע: "לא פעם הגעתי בשעות הבוקר לבית הכנסת ושמעתי צעקות מכיוון המבנה. פחדתי כי הייתי לבד ולא ידעתי מה לעשות. לאחר מספר דקות ראיתי בני נוער נמלטים מהמקום. פנינו מספר פעמים לעירייה שתאטום את המבנה אך לצערי שום דבר לא נעשה. יש כאן שני בתי כנסת ומן הצדק יש לשמור על קדושת המקום". מתפלל אחר אמר לנו: "ראיתי כמה נערים יוצאים משם כשהם שיכורים ומסטולים".

סגן מפקד תחנת המשטרה, רב פקד ברק מרדכי, מסר לנו בתגובה כי "בעקבות תלונות התושבים ומתפללי בית הכנסת המשטרה תתגבר את מערך הסיורים במקום".

מהעירייה נמסר בתגובה: "המבנה המדובר נבנה ללא היתר על ידי עמותת "כנפי יונה". השטח עליו הוקם המבנה הינו שטח ציבורי. המבנה ייהרס על ידי העירייה בהקדם".

מהנהלת מוסדות 'אמת ושלום' נמסר בתגובה כי "המבנה שייך לעירייה ולא לעמותת 'כנפי יונה'".

תאריך: 25/11/2010
גיליון: 762
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il