14/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
האם יועץ יכול לייעץ?
מאת: מזרחי אורן
רובכם מכירים את הסיטואציה: ראיתם הרבה דירות, הכרתם את הסוגים, מחירים ואזורים מועדפים לכם, ואז אתם מביאים את היועץ שלכם לדירה שאותה אתם רוצים לקנות.

 כולנו מפחדים לקבל החלטות גדולות, בטח בדברים שאנחנו לא מבינים. לכן לא מעט זוגות מביאים מישהו שהם סומכים עליו לראות את הדירה לפני שהם מחליטים סופית. לפעמים זה ההורים שסומכים עליהם או שרוצים לקבל את אישורם, לפעמים זה אדם מקצועי שמתעסק בבניין לראות אם אין "בעיה "בבית, לפעמים זה חבר שמחשיבים את דעתו. אני חושב שיועצים זה דבר טוב ונכון, גם אני משתמש בהם לניהול אישי ועסקי, אבל חשוב שאנחנו נקבל את ההחלטה לאחר שבחנו את הדברים. למה? כיוון שהרבה פעמים "הייעוץ" יושב על הרבה דברים אחרים שלא קשורים לדירה, למשל היה לי זוג שליוויתי שראו הרבה דירות ואהבו כמה מהם וכשהביאו את האבא של הבעל הוא פסל כל דירה פעם אחר פעם מסיבות הזויות. כששאלתי אותו למה הדירה האחרונה לא מתאימה? הוא אמר לי שהוא מעדיף שיגורו לידו בפרדס חנה ושם ניתן למצוא דירות הרבה יותר טובות במחירים האלה. ברגע זה החלטתי לשתף לזוג את הסיטואציה ולמה ההחלטה היא שלהם ולא של אף אחד. לפעמים הזוג מפחד לקבל החלטה ותולים את כל תקוותם ביועץ שלהם שיקבל בשבילם החלטה, אני לא יודע אם יצא לכם להיות בסיטואציה שאתם תולים את האחריות של עסקת חייכם על מישהו אחר, והאם זה מקל עליו לקבל החלטה. סיכוי רב יותר שהוא יפחד כמוכם מקבלת ההחלטה, בטח שקשורה אליכם. לא מעט פעמים קורה שאתם מביאים את ההורים לראות והם התחייבו לעזור לכם כספית, אבל כרגע קשה להם, האם יהיה להם קל לדרבן אתכם לקנות עכשיו ולקבל החלטה? לא בטוח. כמו כן, אם אתם מביאים חברה שתתן דו"ח על הבית, קחו בחשבון שהם מתחייבים על שגיאות שלהם למשך מספר חודשים, עדיין לא ראיתי בית תקין בדוחות האלו, הם חייבים להוריד מהן אחריות. כפי שאתם ודאי מבינים, יש לכולם מסביבכם סיבות שכלל לא קשורות לדירה הספציפית האם היא טובה לכם .

לכן תסייגו את רמת האחריות שאתם נותנים ליועצים שלכם לקבל החלטות בשמכם. קחו בחשבון שהם לא עברו את התהליך איתכם והם רואים רק דירה אחת, אין להם נקודות השוואה כמו שהיה לכם, אין להם את המידע שהצטבר לכם בראש בזמן החיפוש, והמידע שיש לכם לגבי המחיר האם הוא כדאי או שלא הוא הרבה יותר מהמידע שיש להם. א"א להגיע מחוץ לעיר לראות דירה אחת ולדעת כמה כדאי לשלם עליה. תתייעצו אבל את ההחלטות תעשו לבד.

בהצלחה לכולנו

אורן מזרחי

 

תאריך: 31/05/2012
גיליון: 838
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il