04/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 130 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין-גליון 838
מאת: לי ליבר
באהבה לסביבה * רח' ע''ש ''ראש העין'' נחנך בעיר התאומה בצרפת

באהבה לסביבה:  השבוע נערך בביה"ס "אפק" ראש העין כנס פתיחה של פרויקט הפרדה ומיחזור הפסולת האורגנית, במעמד ראש העיר, חברי מועצת העיר ועשרות תושבים.

לכנס הוזמנו תושבי השכונות המשתתפות בפיילוט פרויקט ההפרדה, פרויקט חלוצי שמובילה העירייה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, ואשר במסגרתו יחולקו לתושבים פחים חומים המיועדים להשלכת פסולת אורגנית (מהצומח ומהחי), והפיכתה לדשן לחקלאות.

את הכנס פתחה מרגי עוזר, חברת מועצת העיר מחזיקת תיק שפ"ע, שציינה את מחויבות אגף שפ"ע לקידום ערכי הקיימות וסקרה את הפעולות הסביבתיות המרכזיות הנערכות על ידי מחלקת איכות הסביבה בשנים האחרונות.

ראש העיר,  משה סיני, סיפר כי ראש העין ידועה במשרד הממשלה כעיר מובילה מבחינת הפעולות הננקטות בתחום  איכות הסביבה. וכי העירייה בחרה לקחת על עצמה אתגר זה של מיחזור הפסולת האורגנית יחד עם  30 ערים חלוצות נוספות, על אף מורכבות הפרויקט והעלויות התקציביות הכרוכות בו,  מתוך הכרה בתרומת הפרויקט לשיפור החיים על פני כדור הארץ למעננו ובעיקר למען הדורות הבאים.

בהמשך שמעו המשתתפים הרצאה מפיו של היועץ הסביבתי, עמיעד לפידות, שהסביר כיצד תרבות הצריכה המופרזת קשורה קשר ישיר למצב ההולך ומדרדר של כדור הארץ, וכיצד אחראי כל אחד מאיתנו התושבים, בפעילות היום יומיות, לפעול לשינוי אשר יוביל לשימור הסביבה במקום להריסתה.

פרטים נוספים על הפרויקט ניתן לקרוא בהרחבה באתר העירייה.

 

רחוב ע"ש "ראש העין" נחנך בעיר התאומה בצרפת:  לאחרונה חנכו תושבי העיר וואנבס (באיזור פריז) בצרפת סמטה חדשה ע"ש ראש העין כהוקרה על היחסים הטובים בין שתי הקהילות 

סמטה חדשה ע"ש העיר ראש העין נחנכה לאחרונה בעיר התאומה וואנבס- פריז-צרפת. הסמטה ממוקמת בסמוך לבית ספר חדש שנבנה בעיר ובו עוברים מדי יום מאות תלמידים והורים.

ראש העיר הצרפתי חנך את הסמטה בחודש האחרון בנוכחות תושבים וחברי הקהילה היהודית בעיר, שברכו על המהלך ועל היחסים החמים והטובים בין שתי הקהילות ושתי הערים.

כזכור, לאחרונה חזרו חברי הרכב כלי ההקשה "בטריסטה" מסיבוב הופעות בן 8 ימים בוואנבס ובפרברים נוספים באזור. חברי ההרכב הופיעו ב-5 קונצרטים שונים בעיר, לנו בבתים מארחים ויצרו קשרים אישיים עם בני נוער ותושבים מוואנבס. חברי ההרכב, שסיירו ברחבי העיר, ביקרו גם הם במקום והצטלמו עם שלט רחוב "ראש העין" ודגלי ישראל. 
במהלך השנה הקרובה צפויה להגיע לראש העין משלחת מצרפת של תזמורת ובכך להמשיך ולחזק את הקשר בין הערים.

 

</?xml:namespace>

תאריך: 31/05/2012
גיליון: 838
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il