09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
הגישו ערעור על ההחלטה
מאת: אלוני יהורם
העמותה למורשת תימן הגישה בשבוע שעבר ערעור לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד ההחלטה לפנות אותה מהמבנה.

סאגת מבנה העמותה למורשת יהדות תימן ברחוב שבזי, מסרבת לרדת מסדר היום הציבורי. לאחר שבית המשפט הוציא צו לעיכוב הליכים נגד פינוי העמותה מהמבנה הגישה העמותה בשבוע שעבר באמצעות בא כוחה פיני זינגר ערעור לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד החלטת בית המשפט 'השלום' בדבר פינוי העמותה מהמבנה. העמותה ששואבת את כוחה מתושבים רבים ערכה לאחרונה כנס תושבים ובו נציגיה הסבירו לתושבים על המהלכים האחרונים בנושא המבנה השנוי במחלוקת. התושבים קראו לנציגי העמותה "לא להרפות" ואף תרמו כסף למימון הגשת הערעור לבית המשפט. גורם בכיר בעמותה אמר לנו השבוע "ביסוס הטענה בערעור מתבסס על שתי טענות מרכזיות: א. חוזר מנכ"ל משרד הפנים משנת 2001 הקובע שכל העמותות שהוקצה להן מבנים עד כה (2001) בהחלטת מועצת העיר יהיו תקפות גם אם לא אושרו על ידי משרד הפנים. ומאחר ולעמותת בית המורשת הוקצה המבנה בשנת 2000 הרי שגם אם לא אושר על ידי משרד הפנים, ההקצאה תקפה ולכן טענת העירייה שכביכול ההקצאה לא אושרה על ידי משרד הפנים, נופלת. דבר השני עליו מתבסס הערעור הוא שהמבנה המדובר הוא מבנה בריטי שהעירייה לא בנתה ובנסח על הקרקע ( הטאבו) מופיעה הוועדה כמפקיעת השטח ועל כן העירייה היא אישות משפטית נפרדת והוועדה היא אישות נפרדת הרי שהעירייה לא יכולה לתבוע ויש לכך תקדימים משפטיים". יש לציין כי בבקשה לעיכוב ההליכים בשבוע שעבר נכתב "המבקשת מגישה בימים אלה ערעור על פסק הדין של בית משפט נכבד זה. מהערעור עולה כי קיים סיכוי סביר שהערעור יתקבל, לאור הפגמים שיוצגו ולאור תחושת העוול הכבד שנגרם למבקשים אשר לא מבקשים לעשות לביתם אלא להנחיל לציבור את מורשת יהדות תימן".

יו"ר העמותה נפתלי שמחי מסר לנו בתגובה: "העמותה הגישה ערעור לבית המשפט נגד הפינוי. למרות הכול אנו קוראים לראש העירייה משה סיני אם אכן הדבר חשוב לו להתעשת ולהיות שותף מלא לעשייה למען המורשת".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הערעור התקבל בימים אלה ותגובת העירייה תוגש לבית המשפט. בינתיים העירייה נערכת לקידום נושא המורשת שיוחזר לידי הציבור בעיר".

תאריך: 31/05/2012
גיליון: 838
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il