09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
יוצאים לדרך חדשה
מאת: אלוני יהורם
העמותה למען הקשיש בראש העין והעירייה הגיעו להסכמה לסילוק כל המחלוקות בניהם.

העמותה למען הקשיש ועיריית ראש העין הגיעו לאחרונה להסכמה באשר לסילוק כל המחלוקות שבניהם במהלך גישור שהתקיים בפני המגשר עו"ד עמוס גבריאלי. ההסכם קיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

כזכור, בשנת 1998 במעמד בנייתו של המבנה למען הקשיש ברחוב שבזי נחתם הסכם 'משולש' בין העמותה למען הקשיש בראש העין, ארגון אש"ל (ארגון שירות לזקן) במשרד הרווחה ועיריית ראש העין האומר כי העירייה מתחייבת לשלם לעמותה למען הקשיש 25% מהתפעול השוטף של העמותה למען קשישי ראש העין. אכן העירייה שילמה לעמותה עפ"י ההסכם. בשנים האחרונות עת התחלף השלטון נתגלעו חילוקי דעות בין העמותה ובין העירייה אשר כתוצאה מכך הפסיקה העירייה לתקצב את העמותה למען הקשיש. בחודשים האחרונים לאחר משא ומתן בין נציגי העמותה ובין נציגי העירייה הגיעו שני הצדדים להסכמה לסילוק כל המחלוקות בניהם אשר קיבל פסק דין של בית המשפט המחוזי בפתח תקווה. עפ"י ההסכם, תעביר העירייה לעמותה סך 250 אלף ₪ ולא יאוחר מתום שנת התקציב הנוכחית, וזאת לצורך השתתפות בעלות השירות לקשישים המופנים על ידי העירייה לעמותה למען הקשיש. העירייה מצידה מבטיחה כי תנהג בעמותה כפי מנהגה בכל גוף עירוני הפונה בבקשת תמיכה באופן הוגן ומידתי. לאחר חתימת ההסכם בירך רזיאל אחרק, את עו"ד שמואלי על ההסכם שלדבריו רק יוכל להטיב עם קשישי העיר שיש להם חלק גדול בבניית העיר.

עו"ד דורון שמואלי בא כוחה של העמותה מסר לנו בתגובה: "אני מברך על ההסכם שנועד להעניק טיפול למאות הקשישים המייסדים את העיר. אני מברך את העמותה למען הקשיש ואת העירייה על יציאה לדרך חדשה והקצאת תקציבים נוספים לעמותה בשנים הבאות".

בינתיים נודע לנו כי בית המשפט העליון זיכה את העמותה למען הקשיש בפטור מחובות הארנונה 2010 שהעירייה ביקשה לחייבה. כזכור, לפני מספר חודשים שיגרה העירייה מכתב לעמותה למען הקשיש ובו היא מבקשת מהעמותה לשלם מיסי ארנונה לשנת 2012. העמותה טענה כי היא עמותה העומדת בהגדרה של "מעון יום" הפטורה מארנונה כפי שהיה בשנים קודמות. ואכן, כאמור, בית המשפט העליון קיבל את טענת העמותה זיכה את העמותה מפטור מחובות הארנונה מהטעם כי העמותה משמשת כמעון יום לאוכלוסיית זקני העיר ראש העין והיא עומדת בהגדרתה כמעון יום הפטור מארנונה כפי שהיה בשנים עברו.
תאריך: 07/06/2012
גיליון: 839
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il