13/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
כשהדמיון עולה על המציאות
מאת: מזרחי רעות
השבוע רציתי לשתף אתכם בנושא חשוב, שרובנו יכולים להזדהות איתו, וזאת בעקבות עבודה אינטנסיבית שעשיתי בעבר על שתי דירות שהיו מוצעות למכירה בשוק זמן רב.
שתי הדירות ממוקמות באזורים מבוקשים שונים בעיר והיו מתומחרות מתחת למחיר השוק ! אולם, שתיהן היו זקוקות ל-שיפוץ.

לדירות הגיעו עשרות קונים פוטנציאלים, אשר רצו לרכוש דירה באזורים אלו. היתה להם את המוטיבציה לקנות, את היכולת הפיננסית והדירות עונות להם על צרכים בסיסיים כגון : כמות חדרים, מעלית, אזור, ומחיר. אולם, בכל פעם מחדש נתקלנו בקושי מצד הלקוחות להתקדם לעסקה. כאשר ניסינו לבחון מה הסיבה האמיתית לכך? התשובה הייתה- הקושי לדמיין את הדירות הלא משופצות כמשופצות לפי טעמם האישי.

היו מקרים שלקוחות כן התקדמו שלב, והביאו לדירות אנשי מקצוע מטעמם שנתנו הערכת שווי לשיפוץ. השיפוץ כלל בין היתר, מטבח חדש, הדבקת ריצוף, החלפת אינסטלציה וכלים סניטרים וצבע...בסיכומו של דבר עלות השיפוץ הייתה סבירה ולא מוגזמת. מעניין לציין, כי שווי הדירות בצירוף שווי עלות השיפוץ היה פחות ממחירי דירות משופצות אחרות באזורים אלו.

חרף האמור לעיל, ברוב המקרים הלקוחות העדיפו לרכוש דירה משופצת (שלא בהכרח לטעמם) ויקרה בהרבה, רק מאחר והיה להם קשה לדמיין את הדירה הזקוקה לשיפוץ- משופצת ויפה.

יצוין כי, לא מדובר במקרים בהם ללקוחות אין כח נפשי ואנרגיה להיכנס לשיפוצים. אלא למקרים בהם נתקלנו בקושי אמיתי לדמיין...

דוגמה נוספת היא כששיווקנו שטח +שירותי בנייה באזור מבוקש בעיר. היות והיה מדובר בבית שטרם נבנה, המחיר בגינו היה מאד אטרקטיבי. לקוחות רבים פקדו את השטח. הראינו לרציניים שבהם את התוכניות במשרדנו ואף יזמנו עבורם פגישה עם הקבלן. אולם, גם במקרה הזה רק לאחר שהקבלן התחיל לבנות את השלד ולקוחות ראו מבנה מוחשי מול העיניים, הייתה התעניינות אמיתית לגבי הבית ואף זרמו הצעות קונקרטיות עבורו – אולם, בשלב זה, המחיר היה גבוה בהרבה בשל התקדמות הבנייה.

לבסוף , היו 2 זוגות "אמיצים" שרכשו את 2 הדירות הלא משופצות במחיר אטרקטיבי.הזוגות שיפצו את הדירות מקסים וכיום הם נהנים מדירות יפות באזורים טובים שמעוצבות לפי הטעם האישי שלהם. חשוב לציין שזוגות אלו לא יצאו מזה בנזק כלכלי אלא בדיוק להיפך.בסיכומו של דבר, הזוגות הוציאו מכספם פחות מאשר היו מוציאים על דירה מסודרת באזורים אלו והם הרוויחו דירות משופצות כחדשות.

הרבה פעמים אנו מחמיצים הזדמנויות שכדאיות לנו בשל חוסר היכולת לצאת מהקופסא ומאזור הנוחות.. נכון שלפעמים קשה לדמיין דירה שזקוקה לשיפוץ –משופצת ויפה. אבל, שווה לכם לנסות :)

שבת שלום לכולנו.
שלכם
רעות מזרחי
יועצת נדל"ן
054-8068196
תאריך: 07/06/2012
גיליון: 839
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il