09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
חתימה ישירה
מאת: אלוני יהורם
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה שיגר מכתב לשר הפנים בו הוא מבקש להוציא הנחייה חדשה לרשויות לחתום עם האומן באופן ישיר וללא מתווכים.

לאחרונה אנו נחשפים לכך כי תעריפי האומנים והזמרים לחגיגות יום העצמאות הינם מרקיעי שחקים והן בסופו של דבר עולים למשלמי המיסים מאות ומיליוני שקלים וזאת ללא כל סיבה מוצדקת.

רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה שיגר השבוע מכתב לסגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי בו הוא מבקש ממנו להוציא הנחייה חדשה לכל ראשי הרשויות לחתום על הסכם התקשרויות עם האומן באופן ישיר כפי שהחוק מאפשר. לדברי רזיאל "החוק מאפשר להתקשר עם אומן ללא מכרז עפ"י נוהל מיוחד". לטענת רזיאל "רשויות מקומיות מתקשרות עם משרדי הפקות המתווכים את האומן עם הרשויות ובכך גוזרות עמלה של עשרות אחוזים. משרדי ההפקות ועמלה זו אינם פטורים ממכרז עפ"י חוק. לכאורה נראה כי הדבר מהווה חריגה קשה ופגיעה במינהל התקין. אוסיף ואומר כי לאומן נותרת בסופו של דבר הכנסה נמוכה בעשרות אחוזים מהמחיר שנגבה מהרשויות עבוד עבודתו. לאור כל זאת אודה באם תצא הנחייה בעניין הנדון לכל הרשויות המקומיות, כי יש לחתום על הסכם התקשרות אך ורק עם האומן באופן ישיר. בעידן של צדק חברתי, תמנע עליית הארנונה שהיא נגזרת מההוצאות הגבוהות של הרשויות המקומיות בעניין חגיגות ואומנים" מסיים רזיאל את מכתבו.

חשוב לציין כי בעוד מספר חודשים בחול המועד סוכות ייערך בעיר 'פסטיבל תימנה' בגן 'לב העיר' סמוך למתנ"ס המקומי. גם הפעם תעלה השאלה "האם התקציב שהעירייה מקציבה עבור 'פסטיבל תימנה' הוא מוצדק?". לפחות לדברי חברי המועצה שדנו בישיבת מליאת מועצת העיר לפני מספר חודשים על אישור התקציב לשנת 2012 הוא לא מוצדק. חברי המועצה מכל סיעות הבית טענו כי העירייה משקיעה תקציבים רבים ומיותרים עבור 'פסטיבל תימנה' ולדברי חברי המועצה "מדובר באירוע שרק גודל משנה לשנה ודורש תקציבים כבירים כאשר למעשה מי שנהנה ממנו הם תושבי חוץ".
 
בתמונה: רזיאל אחרק
תאריך: 07/06/2012
גיליון: 839
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il