19/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 527 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש העין מכדררת לשער
מאת: מיכאל קיסילנקו
אדם שמקבל חינוך על המגרש לא פחות טוב ממה שהוא מקבל במוסד חינוך.כך אומר רזיאל אחרק, המחזיק בתיק הספורט בעירייה.

בשנתיים האחרונות מורגשת התפתחות עצומה בתחום הספורט בראש העין בכלל ובענף הכדורגל בפרט וכפי שהעיד מר שריה, מנהל מחלקת הספורט, "עם הגעתו של מר רזיאל אחרק – סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט הוא ביקש להוביל קו חשיבה יצירתי שמטרתו היתה- כיצד נמקסם פעילויות ספורט בעזרת המשאבים המוגבלים העומדים לרשותנו. לאחר שנקבעו המטרות והיעדים נגשנו לביצוע הפרוייקט הראשון – פיתוח ענף הכדורגל בראש העין עם תכנון ביצוע מקצועי ומדוקדק אבל עם לא מעט חשיבה "מחוץ לקופסא".

ואכן בראשות מחזיק תיק הספורט ובסיוע צמוד של ראש העיר משה סיני ומנכ"לית העירייה – אירית נתן אושר למחלקת הספורט לצאת למכרז לביצוע מגרש דשא סינטתי ברמה הגבוהה ביותר אשר יהווה בית לכל שוחרי ענף הכדורגל בעיר . לשאלתי מדוע דווקא כדורגל ענה אחרק "ידוע שהספורט מחבר בין אנשים. ענף הכדורגל הוא ספורט עממי. האינטגרציה מושלמת. אין הבדל בין אנשים. זה הוא עולם שלם המחבר בין האחד לכלל. היחיד לא בא לידי ביטוי בזכות עצמו בלבד, הוא לא מסוגל לבוא לידי ביטוי אלא רק אם ילמד להיות חלק מה "קבוצה" עבודת צוות זה שם המשחק".

לאחר ביצוע מגרש הדשא הסינטתי ניגשה מחלקת הספורט להקמת ליגות כדורגל עממיות בכל הגילאים וכפי שאומר לי אחרק: "למרות שחזינו כי תהיה השתתפות גבוהה של ילדים לא שיערנו כי הצימאון היה רב ותוך מספר ימים נרשמו כארבע מאות ילדים, נערים ונוער מכל הגילאים! מר רזיאל אחרק מוסיף כי מחלקת הספורט יוצאת בהנחת עבודה כי מספר הנרשמים הוא "רק" ארבע מאות שחקנים עקב מזג האוויר החורפי ואילו לקראת הקיץ יגדל מספר המשתתפים ואף יוכפל."

שופטי ליגות הנוער מספרים כי זו חוויה מדהימה לראות את מאות הילדים ובני הנוער המגיעים יום יום למגרש דשא סינטתי עם החליפות, גרביים ומגיני עצם שקבלו ממחלקת הספורט ואני מגיע לשפוט את הליגה בהנאה ואני מלא הערכה רבה למפעל העממי הזה שהקים מר רזיאל אחרק ומחלקת הספורט בראש העין.

אחרק: "התחלתי את הליגה מגילאים מאד נמוכים כי בעצם הכל מתחיל שם. אדם שמקבל חינוך על המגרש לא פחות טוב ממה שהוא מקבל חינוך במוסד חינוך. אדם העוסק בספורט הוא אדם עילאי בנפשו. היה לנו צורך לסדר ולארגן את הקבוצות שבנויות מ-400 שחקני ליגה בכל הגילאים: ילדים, נוער ובוגרים. למסד ולהכניס אותם למסגרת. פעלנו בכדי להקים מתקן במשאבים שהיו. עשינו את המקסימום שיכלנו. יצרנו מגרש דשא סינטטי ברמה הגבוהה ביותר לפי התקנים של פיפ"א. ומי שמנהל את הכלי הנהדר שנוצר הוא מחלקת הספורט.

המון תודה ופרגון לראש העיר, מר משה סיני, שנתן את המפתחות לביצוע ואת הגיבוי המלא. תודה לצוות המדהים של מחלקת הספורט: שריה אריה-מנהל מחלקת הספורט, גיא עגיב, אליעזר, יצחק, אמירה והמנכ"לית שנתנו גיבוי מלא ועזרה לא מבוטלת בכל היבט. בלעדיהם זה לא היה מצליח, מודה להם. ביחד המטרה שלנו הייתה לא רק שינוי, אלא גם שיפור. בעזרת חשיבה אחרת גרמנו לצמיחה ולשיפור בענף הספורט בעיר ראש העין. היה לנו את התקציב – והיה צורך לנצל אותו בתבונה. לתת מענה אמיתי לצרכים האמיתיים. לא לקחת את כל התקציב ולתקצב רק 20 שחקנים אלא לקחת תקציב ולחלק לכל שחקן ושחקן שרוצה לשחק ורק לתושבי העיר. כי כדורגל זה ספורט עממי הוא הבסיס לספורט יצוגי. זאת ההשקפה שלי."

האם לדעתך יגיע היום ולראש העין יהיה ייצוג מקצועי ומכובד בליגות הבכירות בכדורגל?
"אנחנו לא מונעים מעמותות או אגודות לפעול להקים קבוצה יצוגית. קבוצה יצוגית דורשת משאבים וכספים רבים. כפי שאמרתי לפי השקפתי את הכסף שניתן בתקציב יש לחלק בתבונה. עדיין אפשרות של "גם זה" ו"גם זה". אך אם קיימת עמותה או אגודה שמוכנה לקחת על עצמה, לא יהיו מחסומים מצד העירייה. אני מאמין בספורט לכל תושב, ספורט לאלפים ולאלופים. צריך לומר כי אנו מפעילים ליגת בוגרים המגיעים למתקן ברמה הגבוהה ביותר עם ארגון מקצועי של מחלקת הספורט ובשיפוט של לירן ליאני שופט מצטיין מליגת העל השופט את המשחקים בצורה מקצועית תוך כבוד הדדי בינו לשחקנים ושמירה על אווירה טובה גם בנצחונות וגם בהפסדים."
 
מה הפרויקט הבא ?
"ברצוני להוביל פרויקט גדול שיקרא "חפש את המטמון".דמיינו שכל העיר מלאת סימונים, משפחות וילדים מנווטים ולומדים את הרחובות והאתרים בעיר ע"י הניווט חשיבה משותפת לקבוצות חברים ומשפחות,רמזים בתוך היערות במצודת צדק וגם סתם בקרנות רחוב. . זה יהיה משחק מקורי ומרענן לכל המשפחה. הצפי שלי שזה יצא לפועל באחד מחופשות חול המועד סוכות או בפסח. הנחתי את מחלקת הספורט לפעול בנושא. "
תאריך: 25/11/2010
גיליון: 762
עמוד: 34
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il