09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
משעבדים את התושבים
מאת: אלוני יהורם
מיכאל מלמד חבר מועצת העיר מבקש משר הפנים שלא לאשר לעירייה הלוואה בסך 20 מיליון ₪ כדי שלא לשעבד את תושבי העיר.

חבר מועצת העיר מיכאל מלמד שיגר השבוע מכתב לסגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי בו הוא מבקש ממנו שלא לאשר את הלוואה שביקשה העירייה בישיבת מליאת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר. במכתבו כותב מלמד "ראש העין, עומדת בפני אתגרים מרחיקי לכת. שכונות חדשות ומודרניות צומחות מסביב לה. אך, אליה וקוץ בה. עיריית ראש העין המובלת ע"י ראש העיר הנוכחי מר משה סיני מתכוונת להעביר החלטה בימים הקרובים ליטול הלוואה מהבנקים בגובה של 20,000,000 ₪ ובכך לשעבד את תושבי ראש העין, נכסיה ומשאביה של העיר ל- 12 שנים הבאות. נדמה כי ראש העיר הוכה בסנוורים ואינו רואה את כל האתגרים והבעיות בעירנו הקטנה שגודלה כגודל שכונה קטנה בפתח תקווה השכנה.

היעלה על הדעת ששכונה קטנה תיבנה מרכז מוזיקלי בעלות של 22,000,000 ₪, וראש העיר ישעבד את תושביה ונכסיה לבנקים ויתרה מכך יטיל העלאת הארנונה כמידי שנה. נראה כי הוא פועל בחוסר תום לב בכך שהוא מבקש מענקי איזון. עיר ללא בניין עירייה בתכנון, ללא בריכת שחיה, ללא מגרש כדורגל וקבוצות ליגה בהתאחדות, כיתות למוד מיושנות, תושבים מתגוררים ברחובות ללא תאורה, ללא מדרכות וכבישים לא סלולים, מצב הפוגע פגיעה ישירה באיכות חייהם ובבריאותם. היעלה על הדעת? השקעות בהון האנושי, היהודי, נותרו בגדר כותרת וחלום. סטודנטים בעיר משוועים למלגות, ללא מענה וללא אופק. גם אני בעד הקמת מבנה למוזיקה. אבל מי קבע שעלותו צריכה להיות 22 מליון ₪ ולא 40 מליון, או שמה יהיה 10 מליון או 4 מליון ₪?". בסוף המכתב כותב מלמד "אני מבקש וקורא לך בשמי ובשם תושבי ראש העין, אנא ממך, הפעל את סמכותך ועצור את חוסר האיזון ואיבוד משאביה של ראש העין. הלוואות לוקחים לצרכים בסיסים לצמצום פערים חברתיים ופיזיים, לשמירה על חופש וכבודו של התושב, להוביל לשוויון ולא למותרות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית ראש העין והעומד בראשה הביאו את העיר ממצב של גרעונות וחשב מלווה, למצב של איזון תקציבי, וראש העין כיום היא עיר איתנה אחת מתוך 17 הערים האיתנות במדינת ישראל, עיר עצמאית שאינה מקבלת מענקי איזון ממשרד הפנים.

העיר זכתה בפרס חינוך ארצי, בתואר עיר ירוקה, בפרס השר לעיר מתנדבת וזוכה להכרה לאומית ובפרסים נוספים בתחומים שונים . בשנים האחרונות ערך הנדל"ן בעיר עלה והתפתחות העיר נמצאת בתנופה.החזר ההלוואות יתבצע מחלף ההשבחה שנקבל משיווק השכונות החדשות ולא מארנונה. גם לאחר לקיחת ההלוואות אנו עדיין מצויים בעומס מילוות סביר ביחס לרשויות אחרות. בעבר נלקחו הלוואות לכיסויי גירעונות וכיום כל ההלוואות מיועדות לפיתוח לטובת התושבים".

ראש העיר משה סיני: "חבר המועצה מיכאל מלמד אינו חלק מהעשייה העירונית והתפטר אפילו מתפקיד של יו"ר ועדת הביקורת כאשר הוא מודיע לראש העיר שאין לו זמן לעסוק בעייני העיר, וחבל שהוא בוחר בדרך שאינה מכבדת אותו.אנו נמשיך להצעיד את העיר לשיאים גבוהים תוך מסירות ואחריות כלפי העיר ותושביה".

תאריך: 07/06/2012
גיליון: 839
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il