09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
הפסלים- כושים מסודן או מיצג אומנותי?
מאת: אלוני יהורם
סגן ראש העירייה לשעבר חנניה צפר לעירייה: ''משתתף בצערכם על אובדן הפסלים, מחמד עיניכם, שהלכו לעולמם בטרם עת באופן טרגי''.

סאגת הפסלים מכיכר צה"ל מסרבת לרדת מסדר היום הציבורי. הצהרתה של מנכלי"ת העירייה אירית נתן מעל גבי התקשורת כי "הפסלים האמנותיים נשלחו לתיקון ויציקה חדשה ויועמדו שוב באותה כיכר לרווחת כלל התושבים" מעוררת כעס רב בקרב הציבור המסורתי והדתי כאחד ובפרט בקרב תושבי שכונת צה"ל בעיר.

לפני כחודש שיגרה מנכ"לית העירייה אירית נתן מכתב לחנניה צפר, סגן ראש העירייה (ש"ס) והממונה על המועצה הדתית לשעבר מכתב ובו היא מודיעה לו כי "הפסלים האומנותיים נשלחו לתיקון ויציקה חדשה ויועמדו שוב באותה כיכר לרווחת כלל התושבים". מכתבה של המנכלי"ת הכעיס את צפר והוא שיגר מכתב תגובה וכך הוא כותב "משתתף בצערכם על אובדן הפסלים, מחמד עיניכם, שהלכו לעולמם בטרם עת באופן טרגי. הפקרתם את שלומם של הפסלים, מול הזעם של התושבים שראו בהם, בסה"כ כושים מסתננים שבאו לשכונה מסודן. ההתרברבות בהצהרות כי תשיבו את הפסלים לכיכר צה"ל הרש"ש , ממש מפחיד" כותב צפר למנכלי"ת. לטענת צפר "מדובר בכפייה חילונית". צפר מסיים את מכתבו לנתן "יש לגנות את מעשיכם, הבריונות והזלזול בכאבם של מאות משפחות שנפגעו נפשית, מצפונית ומוסרית מהצבת הפסלים, בניגוד לחוק ולהלכה, זהו מעשה חמור ובלתי נסלח, כי מעשים אלו ייתכן והובילו לידי חבלה ברכוש ציבורי באם יימצא שכך ואף פגיעה בתדמיתה של העיר ראש העין". כנראה שגם מכתבו של חבר המועצה מיכאל מלמד המתגורר בשכונה לראש העירייה משה סיני ולגורמים המקצועיים מלפני כחודש ימים להסיר את "הבובות השחורות" לא עזרו. "אם העירייה תמשיך בעקשנותה ותציב את הפסלים החדשים שוב בכיכר, לא ירחק היום ושוב ישחיתו את הפסלים מכיכר צה"ל" אומרים גורמים דתיים בעיר.

בינתיים נודע לנו כי חקירת המשטרה בנסיבות המקרה של השחתת הפסלים טרם הגיעה לסיומה. והשאלה היא האם זו מלחמת תרבות או כפיה חילונית? לדברי צפר "מדובר בכפייה חילונית".
תאריך: 14/06/2012
גיליון: 840
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il