09/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 170 תוצאות התואמות את החיפוש
מכת הפקקים
מאת: אלוני יהורם
''מכת הפקקים'' באזור התעשייה 'אפק' ובמרכז העיר ראש העין עולה לאחרונה על סדר היום הציבורי. פעילים חברתיים בעיר מבקשים לעשות סדר בכבישים אך לא תמיד הם מצליחים.

פקקי התנועה המשתרכים מידי בוקר באזור התעשייה 'אפק' ובמרכז העיר ראש העין הביאה פעילים רבים בעיר להיפגש עם כל הגורמים המקצועיים על מנת לעשות סדר בתחבורה בעיר ובפרט במכת הפקקים שהולכת ומחמירה בכל יום. לאחרונה ניסו גורמים שונים בעירייה למצוא פתרונות, אבל ככל הנראה הדבר לא תלוי רק בהם אלא גם במשרדי הממשלה שכידוע הכול עניין של בירוקרטיה.

על מנת לחוש את "מכת הפקקים" בתוך העיר ראש העין ובכניסה לאזור התעשייה 'אפק' הגיעה מערכת 'אינדקס אוביקטיבי' למספר מוקדים בהן יש פקקי תנועה שמשתרכים לפעמים לאורך עשרות מטרים הגורמים לנהגים לצאת משלוותם. אחד מהמוקדים העיקריים מתרחש בצומת הרחובות שבזי- צה"ל בסמוך לכיכר 'ויקטורי' שם עפ"י רוב מתנקזת התנועה של כל העיר עקב השירותים הניתנים במקום כגון: בנקים ( הפועלים, הדואר) קופת חולים, מרכז הקניות 'ויקטורי', מאפיית הכפר, מרכז המסחרי ובניין יהלום המכיל עשרות משרדים. כל זה מביא את מאות ואולי את אלפי האנשים להגיע למקום. מבט מהצד חזינו בתור ארוך של מכוניות שהחל מכיכר אלי כהן ומסתיים במקרה הטוב עד לצומת הרמזור. החום הכבד ששרר באותו היום (יום שישי) השפיע ככל הנראה על שני נהגים שהחלו במטח קללות אחד כלפי השני על שילוב בתנועה וגלש עד לתגרת ידיים שרק כוח משטרה הפריד בין הנצים. מחזה כזה נראה כמעט בכל יום שכן מדובר בשעה קשה מהשעה שבע וחצי בבוקר ועד השעה תשע בבוקר. ניידת משטרה שהגיעה למקום ניסתה לעשות סדר אך לאחר מספר דקות קצרה ידה מלהושיע. זו דוגמא אחת מיני אלף על מה שנעשה בשנה האחרונה בכבישי ראש העין מידי יום וזאת עדיין ללא אכלוסם של הדיירים החדשים בשכונות החדשות "משכנות המוזיקה" "פסגת טל" ובניין העירייה המתעתד להיבנות באזור בתקופה הקרובה. אין ספק, כי העבודות שנעשות בתוך העיר עצמה שכוללת סגירת כבישים כגון רחובות: יהודה הלוי וחותמי המגילה רק מוסיפה ומחמירה את המצב. על מנת להקל על סבלם של הנהגים פועל אגף ההנדסה בעירייה לבנות כיכרות תנועה על מנת להקל על עומס התנועה אבל לא תמיד זה מספק. אין ספק, כי הנהגים הרבים המגיעים מחוץ לראש העין מכבידים על עומס התנועה וגם אלף כיכרות כנראה לא יסייעו להרגיע את הנהגים.

מערכת 'אינדקס אובייקטיבי' הגיעה גם בשעות הבוקר לאחת הכניסות של אזור התעשייה 'אפק' ושם ראינו נהגים רבים בדרך לעבודה כועסים וממורמרים וזאת עקב הפקקים הארוכים המשתרכים מידי בוקר בכניסה לאזור התעשייה 'אפק'. קרוב לשעה חיכו הנהגים "בסבלנות" עד שהפקק השתחרר. יש לציין כי במהלך השנים שחלפו הגיעו לראש העין שרי תחבורה רבים מכל ממשלות ישראל יחד עם צוותים מקצועיים ובמוקד הביקור עלתה סוגיית פקקי התנועה בפארק אפק, אולם עד היום לא נראה פתרון באופק. צוותים מקצועיים עמלו במשך שנים לתקן את המצב וחלקם אף הגיעו לשטח וראו בחוש את הפקקים הארוכים אך נכון להיום חוץ מהבטחות ממשיכים הנהגים להיתקע בפקקים. והשאלה המרכזית היא מי אחראי לתכנון הלקוי ומי אחראי לתיקונו? ומה עושה העירייה כדי להתגבר על הבעיה שהולכת ומחמירה מיום ליום. יש לציין, כי מעבר לפקקים הארוכים בכניסה לאזור התעשייה 'אפק' ראינו נהגים מבצעים עבירות תנועה במצבים מסוכנים אשר עלולים לגרום לתאונות קשות.

הבעיה הנוספת שמטרידה רבים מתושבי ראש העין היא בעיית התחבורה הציבורית. מנחם יבלונסקי, חבר הפורום של התחבורה הציבורית שיגר בחודש ינואר 2011 מכתב לדרור גנון ממשרד התחבורה ולחבר מועצת העיר אמיר פוריאן, מחזיק תיק תחבורה בעירייה והפנה את תשומת ליבם על "הצורך בבחינת עומק של נושא התחבורה בעיר". במכתבו כותב יבלונסקי "השינוי הדמוגרפי אשר חל בראש העין במהלך שנות ה - 90, עם הקמת "השכונות החדשות" הוא דרמטי- גודל האוכלוסייה, עיסוקיה, גילאים, קשרים לסביבה ולמעשה בכל מאפיין שהוא. גם בתחום תשתיות התחבורה חלו שינויים מהותיים: כביש 5 הפך לנתיב התנועה המרכזי לעיר, קו רכבת החל לפעול, איזור תעשייה חדש ועוד. בשנים האחרונות ובעתיד הקרוב, לעיר יש מאפיינים רבים של "פרבר שינה": אין בה מרכזי ספורט ובילוי, אין בה מרכזי קניות, ועיקר תעסוקת תושביה הוא מחוץ לעיר. למרות מאפיינים אלה לא חל שינוי של ממש בתפיסת פתרון התחבורה הציבורית". יבלונסקי הצביע על מספר כשלים הקיימים בתחבורה הציבורית והציע מספר פתרונות שינסו להתגבר על בעיית הפקקים והתחבורה הציבורית.

מהעירייה נמסר בתגובה "עיריית ראש העין ומע"צ הכינו תוכנית לשדרוג הכניסה לפארק אפק על ידי הוספת נתיב נסיעה במחלף אבן העזר ונתיב נוסף בתוך הפארק. בנוסף, הכיכר הראשונה שבפארק תוחלף ברמזור שגם ימנע מעבר הולכי הרגל המעכבים את זרימת התנועה לפארק. השינויים האלו יאפשרו זרימת תנועה יותר מהירה לתוך הפארק. התוכניות הועברו לאישור משרד התחבורה".
תאריך: 21/06/2012
גיליון: 841
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il