13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
'קשוט עצמך'
מאת: יהורם אלוני
בעוד תושבי העיר מקבלים דוחות במאות שקלים, על מראה חצרות בתיהם, בהן גדלים קוצים ועשבייה לרוב, העירייה לא ממהרת להסיר את המפגעים שתחת פיקוחה.

בזמן שהעירייה דואגת לשלוח פקחים כדי לרשום דוחות לתושבים על עשבייה או כל מפגע אחר הנמצא בחצרות בתיהם, העירייה עצמה, אינה דואגת להסיר את המפגעים או לעשב כראוי אזורים בתחום שיפוטה.

לאחרונה קיבלו רבים מתושבי השכונות הוותיקות דוחות במאות שקלים על מפגעים או עשבייה קוצנית הגדלה פרא בחצרות בתיהם. נכון שמדובר בפעילות מבורכת של אגף שפ"ע בעירייה, אך באותה השעה אין העירייה עצמה או אגף שפ"ע מהווים דוגמה. תושבי רחוב רמב"ם בעיר יעידו על כך. העשבייה הקוצנית הנמצאת בתחומה של העירייה, מגיעה לגובהו של אדם ואפילו יותר. למרות הפניות החוזרות ונשנות של תושבי השכונה לעירייה, לא בוצע עדיין דבר. המפגע עלול להוות סכנה ממשית לתושבים ולבתים הגובלים עם השדה הקוצני בשעת שריפה. אין ספק כי עובדה זו מכעיסה במידה רבה את התושבים אשר אמרו ל'אינדקס' השבוע "חכמים אמרו 'קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים'. העירייה שלחה פקחים כדאי לתת לנו דוחות על קוצים ועשבייה, במאות שקלים, ואילו העירייה עצמה לא מסירה את שדה הקוצים הנמצא ברשותה, ומהווה מפגע מסוכן בימים חמים אלה. האם על זה לא מגיע לעירייה לקבל דו"ח?"

חשוב לציין, כי לפני כשנה נמנע אסון כבד ברחוב יהושע בן נון כאשר דליקה גדולה פרצה בשדה קוצים הגובל עם בתי התושבים. רק זריזותם של צוות מכבי האש של ראש העין ופתח תקווה הצליחו למנוע אסון כבד.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעלי מגרשים פרטיים מחויבים בניקיון המגרשים מגרוטאות ועשבייה. העירייה מוציאה בכל שנה התראות לבעלי המגרשים לביצוע הניקיון, כאמור. רוב בעלי המגרשים מנקים ואלו שלא - מקבלים דו"ח, במקביל – העירייה מטפלת גם במגרשים הציבוריים".

תאריך: 12/07/2012
גיליון: 844
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il