09/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 170 תוצאות התואמות את החיפוש
האומנות שבציור
מאת: יהורם אלוני
בפסטיבל ציורי המדרכות הבינלאומי שנפתח החודש ברמת השרון, הציג האמן דרור פריד משערי תקווה עבודות אומנות אורבאנית ייחודיות בטכניקת תלת ממד. הפסטיבל נערך בשדרות ביאליק בתל אביב, כחלק מפסטיבל ''חלון לים התיכון'' שנערך כמחווה לזמר יהודה פוליקר.

דרור פריד, תושב שערי תקווה, יליד קיבוץ דן, בוגר מכללת תל חי לאומנויות, עוסק באומנות כבר למעלה משבע עשרה שנה והציג למעלה מאלף ציורי קיר בארץ ובעולם. ציוריו מתאפיינים ברמת דיוק גבוהה, טכניקה מושלמת, הקפדה על שימוש בחומרים איכותיים ביותר וביצוע מהיר. שיטת העבודה של דרור משלבת ציור במכחולים, בטכניקות קלאסיות, ובטכניקה מתקדמת של Air-brush.

דרור נולד בקיבוץ דן הפסטורלי שבגליל וצייר דיוקנים ותפאורות כבר בבית הספר היסודי. בכיתה י' גמלה ההחלטה בליבו לממש את כישוריו ועבר ממסגרת החינוך השגרתי לבית הספר לאומניות בתל- חי, שם למד במשך שלוש שנים מגוון אומנויות: ציור, פיסול, רישום, צילום ועוד. לדבריו, הייתה זו תקופה מאוד מיוחדת בחייו, בה פרח והרבה ליצור. דרור הוסיף כי "במבט לאחור, יוצא שבעצם כבר בכיתה י' התחלתי ללמוד את המקצוע שלי לעתיד, אפילו בלי לדעת את זה, והיום אני רואה כמה הלימודים קידמו אותי כאומן וכאיש מקצוע".

דרור נמשך לאומנות הציור מאז שהוא מכיר את עצמו, "מאז שאני זוכר את עצמי, אני עם הציור והאומנות שבו. זה משהו שאתה נולד אתו ואפשר לפתח אותו. כאשר אני מביט על העולם סביבי, אני רואה עולם כל כך מורכב מבחינת הצורות שבו, הצבעוניות שלו, עולם המלא בהמון יופי. ככל שאני מתבונן יותר לעומק, הבריאה הזו, נראית מופלאה יותר. הכוונה היא לא רק ל - איך העולם נראה, אלה לדברים שהוא מסתיר מאחוריהם. אחד הדברים היפים בציור ובאומנות בכלל, זה הפתח, הגשר של הנשמה אל האדם. בשבילי הציור הוא קודם כל כלי להתעלות רוחנית, הוא ההנאה מהדרך עצמה, מכל קו ומשיכת מכחול. כשהציור גמור אני מרגיש שהייתי איפשהו בפנים וחזרתי חזרה. כשבא אדם ומתבונן בציור, בעצם, הוא מסתכל אל תוך עצמו. כמו מנגינה, הצבעים והצורות שבתמונה מתחילים להזיז אצלו דברים במוח ובלב ובעוד רבדים. כמובן שאצל כל צייר זה אחרת. יש ציורים שיכולים לזעזע בן אדם או לעורר בו מחשבות, ומצד שני, יש ציורים שלוקחים אותך איפשהו פנימה למקום שאתה כל כך אוהב אבל לא ידעת איך להגיע אליו. בגלל זה אנשים תולים תמונות שהם אוהבים או מציירים ציור על קיר שלם. אני חושב שזה מה שנפלא באומנות ובמיוחד בציור. השפע שלו מאוד נגיש".

כישרונו האומנותי של דרור בציור בא לידי ביטוי גם בשירותו הצבאי בחיל השריון כאשר צייר על קירות בפלוגה. לאחר שחרורו מהשירות הצבאי טס דרור, כמו כל המשוחררים, לטייל בהודו, נפאל, תאילנד, אוסטרליה, הולנד וגרמניה "תמיד נשאתי עמי בתיק צבעים ובלוק ציור. גם שם המשכתי לצייר ציורים סוריאליסטיים, רישומים וציורי נוף בהשראת הנופים והאווירה", מעיד על עצמו דרור. כשחזר ארצה, עדיין לא ידע במה יעסוק. דרור לא חשב על ציורי הקיר כמקצוע. יום בהיר נתקל בציור איירבראש על קיר בחדר ילדים. ברגע זה התבהרה לו התמונה. זהו ייעודו, לצייר. זה הדבר שיעשה בצורה המושלמת ביותר. "חלומו של כל אחד הוא להתפרנס ממה שהוא אוהב לעשות. אני מרגיש שזכיתי להגשים אותו", אומר דרור.

כיום, לאחר שש עשרה שנות ניסיון ולמעלה מאלף ציורי קיר שצייר, נחשב דרור לאחד הציירים האומנותיים הגדולים שקמו במדינת ישראל בשנים האחרונות. ציירים רבים מציירים בהשראתו. דרור אוהב לחדש ציורים ולצייר בסגנונות שונים ומגוונים "מאוד חשובה לי רמת הדיוק, הגימור של הציור והעבודה הנכונה עם הצבעים, כדי להגיע ליצירה מושלמת שמרגשת את המתבונן", מסכם דרור.

ציוריו של דרור מקשטים בתי עסק רבים, מסעדות, פאבים, בתי ספר וגני ילדים. חלקם מתנוססים על קירות חברות מהמובילות בישראל כגון: טמבור וקוקה קולה.

לסיכום השיחה אמר דרור "ציירתי במאות חדרי ילדים ובכל זאת, אני תמיד נרגש לצייר כל ציור מחדש. בסוף כל ציור אני תמיד חש סיפוק כאשר אני מעלה חיוך של אושר על פניו של ילד".

השבוע, בפסטיבל ציורי המדרכות הבינלאומי ברמת השרון, שנערך במסגרת פסטיבל יצירת האמנות "חלון לים התיכון" כמחווה לזמר יהודה פוליקר, הציג דרור לעיניי אלפי משתתפים, עבודות אומנות אורבאנית ייחודיות בטכניקת תלת ממד.
 
תאריך: 19/07/2012
גיליון: 845
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il