14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הפיתוח בוותיקה- מכספי הפיצויים
מאת: יהורם אלוני
עבודות הפיתוח המבוצעות כיום ברחבי השכונות הוותיקות ממומנות מכספי הפיצויים במסגרת הסכם שחתם ראש העיר הקודם, יגאל יוסף, עם משרד השיכון במסגרתו הוקצו 170 מיליון ש''ח לפיתוח ושדרוג התשתיות בשכונות הוותיקות.

הפיתוח המסיבי של התשתיות והכבישים ברחבי השכונות הוותיקות הנראה בכל עבר, הינו תוצאה של הסכם שחתם ראש העיר הקודם יגאל יוסף בפברואר 2002 עם משרד השיכון הנקרא "ישן מול חדש". במסגרת ההסכם מעביר משרד השיכון תקציב כולל בסך 170 מיליון ₪ לטובת פיתוח התשתיות והקמת מוסדות הציבור בשכונות הוותיקות בראש העין.

ההסכם, עליו חתומים ראש העיר לשעבר, יגאל יוסף, נציג משרד השיכון, אבי מעוז, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ונציג משרד האוצר, סגן הממונה על התקציבים, מר אבי גפן, האחראי על פיתוח התשתיות בראש העין קובע כי "באזור העיר הוותיקה יבוצעו תשתיות בהיקף של 170 מיליון ₪ שמשרתות את הבנייה החדשה בהתאם לסיכומים קודמים בנושא, ובהתאמה ללוחות הזמנים של הפיתוח הכללי והשיווק באתרים". עפ"י ההסכם "משרד השיכון ישתתף במימון עבודות בראש העין הוותיקה בהיקף של כ- 60 מיליון ₪. הסכום יתחלק בשלבים כאשר סכומים אלה יופנו לתשתיות ומוסדות ציבור בחלוקה שתסוכם בין הרשות המקומית למשרד השיכון". בנוסף משרד השיכון יעביר גם תקציבים בסך 30 מיליון ₪ עבור "מסדרון החשמל" הסמוך לשכונות החדשות.

יגאל יוסף עצמו מסר לנו בתגובה: "אני עשיתי כל מה שחשבתי לעשות כדי לקדם את העיר הזאת ולמצוא את המכנה המשותף בין השכונות הותיקות והשכונות החדשות במטרה להורדת מתחים בין ותיקים לחדשים, כמובן תוך בניית תשתית כלכלית חזקה". עוד מוסיף ואומר יוסף "גדולה של מנהיגות לדעת להצביע גם על תרומתם של הקודמים לה או לפחות לא לטשטש את העובדות כדי לא למחוק את ההיסטוריה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לגבי כספי משרד הבינוי והשיכון, טרם הגיעו כל הכספים עליהם התחייב משרד השיכון בעבר, בהסכם שנחתם בשנות ה-90, והפרויקטים המתבצעים בכספים אלו מאושרים ע"י משרד הבינוי והשיכון. בנוסף, כתוצאה מהשיווק של יחידות דיור חדשות שאושרו, כבר נכנסים עשרות מיליוני שקלים לקופת העירייה מהמנהל, כהיטלי השבחה המושקעים למען הציבור".

בתמונה: ראש העיר לשעבר, יגאל יוסף.

בתמונה האחורית שבאינטרנט: רחוב החמישה

תאריך: 02/08/2012
גיליון: 847
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il