07/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 170 תוצאות התואמות את החיפוש
ט''ו באב – חג האהבה
מאת: גולדפרב זוהר
הרי לכם, רעיונות משוגעים לרגש משוגע.

ליל ירח מלא. ט"ו באב. אהבה באוויר. אולי לא בכדי נקבע תאריך חג זה לאחר תשעה באב, בו נחרב בית המקדש בשל שנאת חינם. עם ישראל משול ללבנה. זו הייתה דקה וגרומה בתקופת 'בין המצרים' ששיאו היה צום תשעה באב וכעת הגיע זמנה לטפס מעלה, להתעגל חזרה, להתמלא באהבה. נהוג לראות בחג את הגרסה הצברית ל- Valentine's Day, חג האהבה. יותר טוב מזה? אם נמצא לנכון לראות את הזכר והנקבה ("כי ברא אותם") כאיכות שלמה המחוברת יחדיו לכדי שלם, נוכל לקשר בין זה לבין שני הטיפוסים המוכרים במיתולוגיה היוונית כאותו האל ארוס (קופידון על פי המיתולוגיה הרומית). בגרסה קדומה היה ארוס, כוח בונה המשליט סדר והרמוניה. כוונתו הייתה השכנת אהבה וידידות בין האלים לבין בני האדם. אך ארוס מוכר יותר כאל האהבה החושנית, אל התשוקה שיורה את חיציו בלבבות בני האדם והאלים, ומצית אהבה שלא ניתן לכבותה. בגרסה זו נולד ארוס לאפרודיטה, אלת היופי והפריון, אלת האהבה עצמה. מסופר כי ניחנה ביכולת מדהימה לפתות כל מי שחשקה בו (אלים ובני אדם) ולכשף אחרים לפתות זה את זה. אפשר לומר כי תאוות התשוקה 'עברה בגנים' של המשפחה.

אהבה: קומבינציה מטורפת של ביולוגיה, כימיה של הגוף, אינטימיות, תשוקה, צרכים רגשיים הניזונים מהשינויים התמידיים של ההווה ונשענים על העבר. מחקרים רבים נעשו וייעשו על אותה תחושת אופוריה שיכולה לאפיין אדם מאוהב "אני מרחף באוויר", ושהולכת יד ביד, במסדרונות החיים, עם בת זוגה גברת דיכאון ושברון לב "בא לי רק להיכנס למיטה ולהעלם".

אנחנו ביצענו מחקר קטן משלנו. מה יכול לשמור על אותה תחושה מיוחדת, על הזוגיות, על הדגדוגים האלה שיישארו גם לאחר זמן. הדברים הקטנים חשובים באותה המידה כמו הגדולים. כמו בכל עסק, אין מובן מאליו. מתמידים - משמרים הצלחה. מהם הדברים הקטנים? מה שחשוב לך ומה שחשוב לה. הרי ברור כי הגמישות, לקבל את בן הזוג כפי שהוא, נדרשת. אך חשוב לשים לב האם היא באה על משקל החסרה מעצמך או לא. מכירים את הבדיחה על ההיא שמצפה לבעלה שיגיע? ממתינה וממתינה ומתחילה לכעוס. כשכבר הגיע הביתה, לא משנה שעמד בפתח הדלת מחייך, עם זר פרחים, היא הטיחה בו כל כך הרבה וטרקה את הדלת בחוזקה. חשוב להניח ולהבליג אך חשוב לשים לב שלא נערמות טענות נגד, בצד הבלגה זו. כי בסופו של דבר, אותו כיס מוגלה עלול להתפוצץ ואולי יהיה מאוחר מדי. ישנם זוגות שבחרו להכניס, כנוהל קבוע, שיחה שבועית שנעשית מחוץ לבית. אחת לשבוע הם יושבים עם עצמם ו'פותחים שולחן', הרחק מהילדים, מהבלגאן בבית, מהריח והמראה המוכר. ואם כבר לקחנו טרמפ על גברת 'ברור מאליו', מוטב לה שתאפשר מדי פעם פינוק מיוחד, עניין של יציאה מהשגרה, משהו קצת אחר.
קבלו כמה 'קטנות' לדרך לרגל יום האהבה. אפשר לנצל עכשיו ואפשר לפרוש כתוכנית שנתית. אף אחד לא מצפה שתהיו מקוריים, שרמנטיים, מתוקים, קשובים, מהממים כל הזמן (תקף לשני המינים), רק לזכור מדי פעם קצת לצאת מתוך בועת השגרה.

הסתרה במקומות לא שגרתיים: פתקי אהבה, שוקולד קטן, פרח, ברכה. המשפט "אני לא יודע/ת מה לכתוב..." יקבל בתגובה את כל אתרי האינטרנט של הפתגמים, הציטטות, הברכות וכדומה. כל כך קל לשלוף משם כמה מילים. לא צריך להיות גאון גדול כדי לתת תשומת לב, רק רצון. רוצים משהו משוגע? חיות קטנות (מהמשחקים של הילדים) עומדות בתוך המקרר על גבי חבילת הגבינה הצהובה עם פתק: "אתה היפה ביותר מכל היצורים עלי אדמות. אני אוהבת אותך". רק רעיון, אפשר לקחת אותו לכל מיני כיוונים. ומה עם לכתוב על המראה? (טוש של לוחות, נמחק בקלות. חובה בכל בית) כמה מילים של בוקר טוב, או מה את/ה מתכננים לבין הסדינים. מכירים את הביתן להקלטת דיסק מתנה? לא יקר, מיוחד. בוחרים שיר להקדיש, שרים בלווי מוזיקה ויוצאים אחרי עשר דקות עם תשומת לב מתורגמת לצליל ביד. חפשו בקניון ערים בכ"ס, קומה תחתונה ובקניון רננים ברעננה, בקומת המזון. מה עוד? ניתן לשכור חדר לכמה שעות, קצת בשביל 'לנוח' מהמולת הילדים. לשלוח זר פרחים, סתם ביום חול, להמתין בבית מאובזרים מינימאלית עם כל עלי הכותרת של הוורדים אותם אספתם מהגינה, מפוזרים על המיטה. קיצ'י? לא אם אתם מצוידים עם הרבה חוש הומור ועל המיטה ממתין הגבר ולא האישה. ואפרופו חוש הומור, מעולה עבור פיוסים, מוסיף קצת פלפל ל'יחד'. ונמשיך: ארוחה טובה יכולה להיות במסעדת גורמה אבל יכולה להיות גם מה שאתם אוהבים לאכול על הדשא בפינה שקטה, יחד. שורה תחתונה: לעשות את הדבר המוכר בזמן שונה, במקום שונה, עושה את ההבדל. מה עם לתת לאצבעות ללכת במקומכם, לכל מיני מקומות, או לתת להן, לעשות את הצעד: להזמין פינוק בספא, סדנת טנטרה, סדנת צחוק, סרט, הצגה. אפשר לקחת את הרגליים לסיור בשווקים בימי שישי במקום שוב לנקות את הבית. אולי בעצם, לנקות את הבית ביחד (דגש על להשפריץ מים זה על זו). בקיצור, תתעוררו אנשים! זה בידיים שלכם! חג אהבה מלא תשוקה ורגש, נשיקות וחיבוקים שיהיה לכולכם!

תאריך: 02/08/2012
גיליון: 847
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il