14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
תקציבי פיתוח הוותיקה לא ישמשו להקמת הקנטרי
מאת: יהורם אלוני
משרד השיכון מנע שימוש בתקציבים שהיו מיועדים לפיתוח התשתיות בשכונות הוותיקות, לטובת הקמת הקנטרי קלאב שיוקם בשכונות החדשות שבבניה.

ממסמך שהגיע לידי מערכת עיתון 'אינדקס אוביקטיבי' עולה כי בשנת 2009 סיכל משרד השיכון את כוונת העירייה לכלול ברשימת הפרויקטים שאמורים להתבצע בשכונות הוותיקות גם את פרויקט הקנטרי קלאב שאמור, למעשה, לקום סמוך לשכונת נווה אפק. בחודש מאי 2009 שיגרה מנכ"לית העירייה, אירית נתן, מכתב למנהלת מחוז מרכז במשרד השיכון, הגב' רבקה אבלסון, בו היא מפרטת "רשימת פרויקטים לביצוע מתקציבי משרד השיכון על פי סדר עדיפות שנקבע על ידנו. בין עשרות הרחובות שהגב' נתן מונה נכתב גם "הקמת קנטרי קלאב" בעלות של 16 מיליון ₪ וזאת עפ"י סיכום הדיון שהתקיים בחודש פברואר 2002 וסיכום הדיון בלשכת הגב' אפרתי בחודש אפריל 2009". ביוני 2009כתבה מנהלת אגף פרוגראמות במשרד השיכון, הגב' צבייה אפרתי, למנכ"לית, אירית נתן, כי פרויקט הקנטרי קלאב אינו נכלל בסיכום הדיון ובלשונה: "כפי שהובהר בדיונים, רשימת העבודות הרלבנטיות למסגרת זו הינה עבודות פיתוח כלליות בלבד. תקציב זה, בשונה מהסכום שהוקצה במסגרת ישן מול חדש, מועמס במסגרת עבודות הפיתוח ואינו יכול לכלול פרויקטים מסוג אחר. יתר על כן, משרד הבינוי והשיכון, על פי הנהלים, אינו משתתף בהקמת קנטרי קלאב". הגב' אפרתי ביקשה באותו מכתב מהגב' נתן לתקן את הרשימה. כידוע, פרויקט הקנטרי קלאב עצמו ייבנה במתחם סי. פי. אם. בסמוך לשכונת נווה אפק ולא עפ"י תוכניתו המקורית ברחוב רביבים. זאת עקב התנגדותם של התושבים למיקומו של הפרויקט.

מהעירייה נמסר בתגובה: "לא ברורה ולא מובנת טענתו של העיתון ועל מה הוא מלין. קיימת עשייה חסרת תקדים בראש העין בפיתוח תשתיות ציבוריות ופיזיות, בהקמת מוסדות ציבור והתוצאות נראות בשטח. בעשור האחרון, ידעה העירייה להיחלץ מגירעונות עתק בתכנית הבראה ולהביא מאות מיליונים של כספים מכל משרדי הממשלה, שהושקעו למען הציבור בעיר. כך למשל, למעלה מ- 50 מיליון ₪ מכספי משרד התחבורה הושקעו בעיר, למעלה מ- 150 מיליון ₪ ממשרד החינוך הושקעו בפיתוח מוסדות חינוך ובהקמת חצרות לימודיות ועוד. מיליונים רבים מכספי מפעל הפיס והטוטו הושקעו בפיתוח אולמות ספורט ומתקנים חדשים, עשרות מיליונים מכספים עירוניים הושקעו בשדרוג תשתיות, פיתוח השכונות, שדרוג מתנ"סים ועוד, וכן הושגו מיליונים רבים מראש העיר, משה סיני, מסיוע מתרומות חיצוניות. כל אלו הביאו לשינוי דרמטי של העיר לטובה".

תאריך: 02/08/2012
גיליון: 847
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il