14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הגישו ערר לוועדה המחוזית
מאת: יהורם אלוני
תושבי שכונת רמב''ם הגישו ערר לוועדה המחוזית, באמצעות בא כוחם, עו''ד אמנון אבידר, בנוגע להחלטת הוועדה המקומית לדחות את התנגדותם לבניית גני הילדים בשכונה.

כזכור, תושבי השכונה הגישו לפני כחודש את התנגדותם לבניית גני הילדים בשכונה לוועדה המקומית. אל המסמך צורפה חוות דעתו של האדריכל יהושע פינצי שקבע באופן חד משמעי כי העירייה לא בדקה באופן מקיף אפשרויות חלופיות לבניית גני הילדים כפי שהציע סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה, רזיאל אחרק. האדריכל פינצי הוסיף כי "לאור העדרם של שטחים ציבוריים פתוחים שכונתיים, אסור בתכלית האיסור לפגוע בשטח הציבורי היפהפה והמפותח ברחוב המוביל, המשמש כריאה ירוקה וכמרחב לפעילות השכונתית כנופש, מפגשים ואירועים חברתיים". בחודש יוני 2012 דנה הוועדה המקומית בנושא והחליטה לדחות את בקשת התושבים. כאמור, בשבוע שעבר הוגש ערר בגין ההחלטה. לטענת התושבים החלטת הוועדה המקומית הינה "החלטה שרירותית, אינה מידתית ואינה סבירה, וכל כולה נועדה, לכאורה, לנגח פוליטית את התושבים המתגוררים בסמוך למתחם האמור, והעשויים להיפגע ראשונים מהקמת גני הילדים". עו"ד אמנון אבידר מסר השבוע ל'אינדקס אוייקטיבי' כי "וועד הפעולה (נציגות התושבים) אינו מתנגד להקמת גני ילדים אולם לא במתחם המדובר. על כן, ועד הפעולה יציג בפני וועדת הערר (המחוזית) חלופות להקמת גני הילדים במתחמים אחרים. ועד הפעולה יטען, כי הוועדה המקומית לא מוכנה לשקול בכובד ראש את החלופות המוצעות, דוחה אותן בנחרצות רבה והולכת 'ראש בקיר' כנגד התושבים בבחינת 'אני הריבון ואני הקובעת'". אבידר הוסיף ואמר "אני מתריע, מבעוד מועד, כי ההחלטה של העירייה היא החלטה שרירותית שלא מתחשבת ברצונם של התושבים. שבעירייה יידעו כי התושבים לא מתכוונים להרים ידיים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הרשות המקומית מכבדת כל תושב המגיש ערר ועמדתה בנושא זה ברורה. גני ילדים אינם מפגע ציבורי, הם נשמת אפו של מושג הצדק החברתי. הגנים נבנים על שטח למבני ציבור. צדק חברתי הוא לא סיסמאאלא דרך חיים. אנו פועלים למען פתרונות לזוגות צעירים. גם בניית גנים לגילאי 3-4 היא מענה לזוגות הצעירים.הגנים החדשים נועדו להעניק מקום לעשרות משפחות, ילדים מהשכונות שמשפחותיהן יחסכו עשרות אלפי שקלים בשנה כתוצאה מהקמתו. הועדה המקומית לא מצאה כל נימוק הגיוני למנוע את הקמת הגנים ואישרה את בנייתם למען דור העתיד של העיר".

בתמונה: עו"ד אמנון אבידר

תאריך: 09/08/2012
גיליון: 848
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il