14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
המנכ''לית קובעת
מאת: יהורם אלוני
משה כהן, מבקר העירייה, כותב בדו''ח מבקר העירייה לשנת 2011, כי השתתפות העובדים בפעילויות הדרכה ולימודים אקדמים, תלויה בהחלטת המנכ''לית.
דו"ח מבקר העירייה לשנת 2011, מצביע על ליקויים של הרשות המקומית בכל הקשור להוצאת עובדים לקורסים ולהשתלמויות מקצועיות. המבקר בדק מספר נושאים כגון: מדיניות הרשות בנושא הדרכת העובדים, השתלמויות קורסים וימי עיון בהם השתתפו עובדי העירייה, הקריטריונים למתן מלגה, מידת ההסתייעות הכספית של העירייה ועוד. הבדיקה העלתה כי "תקציב לימודים להשכלה גבוהה לא קיים במפורש בספר התקציב וההוצאות. בסעיף זה מובלעות במסגרת - מכלול תקציבי השכר." עוד העלתה הביקורת כי "אין ברשות המקומית וועדת הדרכה או ארגון ממונה אחר, כך שהטיפול, כברירת מחדל, לכלל הנושאים השיורים, מתבצע ע"י מנכ"לית הרשות בלבד". יתרה מכך, המבקר מוסיף כי "לא נהוג ברשות לבחון באופן מערכתי, כאמור, את צורכי ההדרכה של עובדיה ולא נהוג להכין תוכנית הדרכה. לפיכך, השתתפות העובדים בפעילויות ההדרכה, על כל הכרוך בכך הם לא בהכרח פרי תכנון מוקדם, אלא בעיקר יוזמות ובקשות עובדים ומנהלים". עוד מציין הדו"ח כי "אין ברשות נתונים בסיסיים על רמת השכלתם של עובדיה. הרשות לא מינתה וועדת הדרכה, וההחלטות אם לאשר את השתתפות עובדיה בפעילות ההדרכה התקבלו ברשות עפ"י שיקול דעת המנכ"לית". המבקר כותב כי "החשיבות שבקיומה של וועדת הדרכה (בראשות המנכ"לית) תסייע בתהליך קבלת החלטות ראוי, שקוף ומסודר, בכל הנוגע לאישור השתתפות העובדים בפעילויות הדרכה לסוגיהן". לסיכום קובע המבקר "הביקורת מקבלת בסיפוק את מדיניות הרשות לעידוד עובדים ללימודים אקדמיים מחד. עם זאת, הדבר צריך וחייב להיעשות בהתאם לכללי מינהל תקין. מתוך מדגם הבדיקה, הנושא רחוק מניהול נאות, יהיו הנסיבות אשר יהיו. על הרשות לפעול לאלתר בנושא".
ראש העיר הגיב לדברי הדו"ח: "כפועל יוצא מהתפתחות העיר וההערכות לפיתוח, אנו מחויבים כארגון לפתח את הנושאים הטכנולוגיים ולהביא את הארגון להתפתחות טכנולוגית, שתשרת את הציבור, וכן את העובדים, ע"י מתן שירותים נגישים ומתקדמים. לכן מבקש כל נושא פיתוח משאבי אנוש הכולל השתלמויות, לימודים אקדמיים וקידום בדרגות, שהוא תוצאה של מחשבה מעמיקה - להביא את העובדים מנקודת התחלה מאוד בסיסית לעובדים משכילים, מוערכים ומלאי מוטיבציה. כמו כן, אעשה מאמץ נוסף להגדיל את תקציב ההשתלמויות והלימודים האקדמיים על מנת לתת אופק קידום לעובד. שאיפתי שיהיה ארגון לומד ואקדמי באחוזים ניכרים. יחד עם זאת, ייבדקו על ידי אנשי המקצוע הערות המבקר על מנת לתקן את הליקויים בעתיד, בתחום זה".

בתמונה: משה כהן, מבקר העירייה.

תאריך: 16/08/2012
גיליון: 849
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il