13/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
נוטשים את המערכה
מאת: יהורם אלוני
בעלי עסקים בפארק אפק החליטו השבוע להעתיק את נכסיהם לאזור התעשייה החדש בכפר קאסם, משום שאינם עומדים בתעריפי הארנונה הגבוהה.
לאחר חודשים של מאבק, בהם ניסו בעלי העסקים בפארק אפק, לבטל את החלטת העירייה מחודש ינואר 2011 להעלות את תעריפי הארנונה לעסקים, החליטו השבוע בעלי עסקים להעתיק את נכסיהם לאזור התעשייה החדש בכפר קאסם משום שלדבריהם "תעריפי הארנונה נמוכים בהרבה" במקום. בעלי העסקים אמרו השבוע ל'אינדקס אוביקטיבי' כי ההחלטה זו נובעת משום שהם "אינם יכולים לעמוד בנטל תעריפי תשלומי הארנונה הגבוהים של עיריית ראש העין". לטענתם, "מנהיגי העיר לא היו קשובים לדרישות בעלי העסקים להוריד את מיסי הארנונה הגבוהים", ולכן הם החליטו להעתיק את נכסיהם לאזור התעשייה הסמוך בכפר קאסם. כזכור, בחודש ינואר 2011 החליטה העירייה בישיבתה השבועית, להעלות את תעריפי הארנונה לעסקים בשיעור של כ- 9%. ההחלטה שהתקבלה ברוב קולות, הכעיסה את כל בעלי העסקים בראש העין, הן באזור התעשייה הישן והן בפארק אפק. גם בקשתם של חברי המועצה מיכאל מלמד, מתניה יצחק וחברי מועצה נוספים מראש העירייה, לשקול את הנושא, עלו בתוהו. בעלי העסקים הקימו וועד פעולה ואף נפגשו עם ראש העירייה בלשכתו, על מנת למנוע את העלאת הארנונה. בפגישתם הבהירו בעלי העסקים כי במידה והעירייה לא תיענה לבקשתם, ייאלצו לנטוש את המערכה ולהעתיק את נכסיהם למקום זול יותר. ואכן השבוע, חלק ניכר מהם עבר לאזור התעשייה בכפר קאסם וציין כי "להיות בעל עסק בראש העין זה יקר מאוד". הסוחרים מצדם אמרו כי "השבוע מצאנו מבנים רבים שהיו בעבר מאוכלסים וכיום מתנוסס עליהם השלט - להשכרה".

מהעירייה נמסר בתגובה: " פארק 'אפק' מהווה וימשיך להוות אבן שואבת לחברות מכל רחבי הארץ, וממשיך להיות פארק תעשייה שוקק חיים, עדיין בשל עלויות ארנונה נמוכות מתעריפים של ערים אחרות במרכז הארץ. תעריף הארנונה בראש העין לעסקים ומסחר (בשנת 2011) עומד על 129.73 ₪ למ"ר. בערים אחרות, לדוגמא, התעריף גבוה משמעותית: ר"ג 337.56 ₪ למ"ר, אשקלון 331.99 ₪, קריית אונו 328.71 ₪, הוד השרון 289.12 ₪, הרצליה 286.77 ₪, כפ"ס וגבעת שמואל 244.37 ₪ (לשנת 2009). ועל כן, עדיין משתלם ביותר לבעלי עסקים לעבוד בתחומי השיפוט של ראש העין, ורק לאחרונה עברו לאזורי המסחר והתעשייה שלנו חברות שונות, דוגמת מטה רשת החינוך 'עתיד', 'בטר פלייס', אגד תיור, ונפתחות רשתות של מותגים שונים".

תאריך: 30/08/2012
גיליון: 851
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il