17/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 32 תוצאות התואמות את החיפוש
כשמדובר‭ ‬ביישור‭ ‬שיניים‭ ‬חפשו‭ ‬את‭ ‬המומחה
מאת: דוקטור שמואל עיני
כיצד יודעים שרופא שיניים הוא מומחה ליישור שיניים
יישור שיניים הוא לא עסק פשוט. כל ילד שלישי במדינת ישראל נזקק לטיפול אצל אורתודונט, אך בישראל יש מעט אורתודונטים מומחים על עשרות אלפי ילדים שזקוקים לטיפול. זה לא סוד שהטיפולים עולים הרבה כסף, והמצב בארץ הוא שרופאי שיניים שלא התמחו באורתודונטיה מציגים עצמם כמומחים בתחום.

הגדרת מומחה ביישור שיניים בישראל (או מומחה לאורתודונטיה) - רופא שיניים שסיים הכשרה ארוכה וייחודית ביישור שיניים ובעל תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות. המומחה הוא רופא שיניים שלמד בתכנית התמחות בארץ או בחו"ל במוסד המוכר על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים משך כשלוש עד ארבע שנים מלאות (כ 7,000 -שעות לימוד ולאחריה עמד בהצלחה בבחינות ההתמחות מטעם משרד הבריאות. למומחה תעודה ממשלתית המעידה על היותו מומחה והוא בעל מספר רישיון מומחה. בארץ כמאה ושבעים מומחים לאורתודונטיה, המהווים כשני אחוזים בלבד מבין כלל רופאי השיניים. שאר העוסקים באורתודונטיה אינם מומחים, אלא רופאי שיניים בוגרי קורסי סופשבוע וחסרי הכשרה מספקת שלא למדו בתוכנית התמחות, או רופאי שיניים שלמדו בתוכנית התמחות ולא סיימו בהצלחה את בחינות ההתמחות. (רופאים אלו אינם רשאים ,על פי חוק, לכנות עצמם אורתודונטים, רופאים ליישור שיניים או כל דבר דומה שיש בו כדי להטעות את הציבור, ובפועל חלקם מוצגים ככאלה).

חשיבות יישור שיניים מקצועי- למראה השיניים, למיקומם ולעמדתן חשיבות עצומה בבריאות, בתפקוד הפה ובאסתטיקה שלו. מיותר לציין, כי שיניים עקומות פוגעות בביטחון העצמי של הילדים. מסתבר ששיניים עקומות הינן בעלות השפעה גדולה ביותר )בדומה למשקל וגובה) על הביטחון הרגשי של הילדים בגיל הילדות, בהתבגרות ובהמשך לכל החיים. תחקיר חדשות ערוץ 10 שפורסם בשנה שעברה (במרץ( 2011 חשף את העובדה כי רופאים רבים שאינם מומחים באורתודונטיה כלל מציגים עצמם ככאלה. בפועל מטופלים רבים שעברו טיפול אצל רופא שיניים שאינו מומחה, נאלצים לעבור שנית טיפול מתקן ארוך אצל האורתודונט המומחה - טיפול בעל משמעות בריאותית וכלכלית. והזול יוצא יקר!
איך יודעים שרופא השיניים הינו מומחה ליישור שיניים-שימו לב לפרטים , בדיקה קצרה עשויה לחסוך הרבה כסף ולא מעט כאבי שיניים.בדקו הופעת שם הרופא ברשימת המומחים באינטרנט.
 
1. באתר האגודה האורתודונטית
www.orthoisrael.org.il .2 . באתר ההסתדרות לרפואת שיניים
www.ida.org.il וודעו תעודת מומחה ליישור שיניים וחותמת מומחה במרפאה.
תאריך: 30/08/2012
גיליון: 851
עמוד: 46
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il