18/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
חשבון נפש לאומי
מאת: עו''ד אבי חימי
את החלק המשמח עברנו, אכלנו ונחנו. עכשיו מגיע שיאו של זמן תעניות, כפרות וסליחות. אז ראשית, אם פגעתי באיש, בטור השבועי ובכלל, אני מתנצל מעומק ליבי ומבקש סליחה ומחילה.
חשוב לא פחות (ואפילו יותר) מחשבון הנפש האישי, הוא זה הלאומי וגם השנה יש על מה לכפר ויש הרבה מה לתקן. בשלהי שבוע שעבר - בעוד מבקר המדינה היוצא הגיש את טיוטת הדו"ח האחרון שלו (בפרשת הרפז) - מבקר במדינה הנכנס הגיש את הדו"ח הראשון שלו: "הפיקוח על מחירי המזון והפיקוח על מחירי מוצרי חלב", ממנו עולה תמונה עגומה שצריכה לתת לכולנו ובעיקר לנבחרי הציבור, הרבה חומר למחשבה. מהדו"ח עולה, כי בעוד מחירי המזון נסקו מעלה בשנים האחרונות בשיעור של כ- 8 אחוזים (עליה, שלדעת המבקר, אינה מחויבת המציאות), ההכנסה למשק בית ירדה בשישה משבעת העשירונים התחתונים (ובשני העשירונים התחתונים, מדובר בירידה של עד כדי 18 אחוזים), באופן שהרע משמעותית את מצבן של השכבות החלשות, כמו גם את מצבו של מעמד הביניים. מסקנת המבקר היא, כי המצב האמור נוצר נוכח כשלי ממשל ושוק מתמשכים, אשר מלמדים על התפרקות המדינה שמחובתה להעניק ביטחון תזונתי לכלל אזרחיה ותושביה, והכל בשמו של ה"שוק החופשי".
שעות לאחר פרסום הדו"ח, החלו משרדי הממשלה השונים להסביר (שכבר יש דו"ח מקיף שמשרד התמ"ת הכין ובו שורת המלצות, שייתנו מענה לכל כולן של מסקנות המבקר), להאשים (בין אם את המבקר, על כך שהוא "משתלח" ו"מזכיר שמות", בין אם את ממשלות עברו ובין אם משרד את רעהו) ובעיקר לתרץ. התגובות האלה הטרידו אותי. הרי מהדו"ח ברור שהמצב הוא תולדה של מחדלי ממשלות רבות ושל כל המשרדים המעורבים, אז למה אנחנו צריכים את כל ההתנצחויות והתירוצים, תחסכו אותם מאתנו. אל תספרו לנו מי אשם, על זה אנחנו מכפרים לכם, במקום זה עדיף שתספרו לנו איך אתם מתכוונים לפתור את המצב ויש לי עצה טובה בשבילכם, ברוח החג, אל תעצרו בזה שתספרו לנו איך, הפעם תקפידו גם לבצע, כדי שאולי בחגי תשרי תשע"ד כבר לא יהיו עוד משפחות רעבות.

צום קל וחתימה טובה.

שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 20/09/2012
גיליון: 854
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il