21/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 278 תוצאות התואמות את החיפוש
כיצד לשפר את התקשורת עם הילדים?
מאת: בטי חנוכי זמיר יועצת ומאמנת משפחתית ומנחת סדנאות
אין לכם השפעה על הילדים? הם לא מקשיבים לכם? אתם חווים מאבקי כוח? כיצד לשפר את הקשר עמם ולגרום להם להקשיב לכם?
כדי שהילדים יקשיבו לכם ויקבלו את העצות שלכם נדרש, ראשית, לבנות קשר טוב שמבוסס על כבוד ואמון. זכרו ש"הדלת לשינוי נפתחת תמיד רק מבפנים", כלומר הילדים צריכים להרגיש שהם יכולים לסמוך עליכם, שאתם מבינים אותם ותומכים בהם כדי שהם יספרו לכם מה מטריד אותם באמת, ויתרה מזאת, כדי שיאפשרו לכם לעזור להם או להקשיב לעצות שלכם.
איך עושים את זה?
ראשית להפסיק במתן ביקורת שהיא כמו רעל לכל מערכת יחסים. המנעו מהתייחסות מזלזלת (מה כבר אפשר לצפות ממך), מאשימה (אתה לא בסדר) מתנשאת (מה יהיה בסופך, לאן תגיע ככה), ולהמנע מתוויות כמו אתה רע, עצלן או חסר אחריות. זכרו שביקורת "מקטינה" את הצד השני, פוגעת בו ובונה מחסום מול המבקר – מולכם. מצד שני, חשוב להציב גבולות בהתאם לערכים שתרצו להנחיל ולא לאפשר התנהגות חצופה, אלימה או מניפוליטיבית מצד הילדים. לא לאפשר, כלומר לשים לב לפעולות שלכם, להמנע מלהכנע לסחטנות או לנדנודים וזאת על ידי התנהלות בדרך אסרטיבית, ללא כעס או ביקורת. חשוב מכל להיות עקבים, להתמיד ולתת דוגמה אישית.

שנית, כדי ליצור מערכת יחסים טובה עם הילדים כדאי ללמוד להקשיב להם ולהכיל אותם. להקשיב, כלומר לשים את הילד במרכז, לאפשר לו לשתף אתכם ללא שיפוטיות ובלי לייעץ. כדאי מדי פעם להנהן, לשקף ולומר "אני מבינה שאתה מרגיש...." זכרו שהקשבה היא אחד הביטויים המרכזיים של אהבה לא מותנית והיא נחוות בצד השני כקירבה גדולה. להקשיב זה להתעניין בילד (איך היה לו בבית ספר), לזכור ארועים כמו מבחן או תקרית שהייתה עם ילד אחר ולשאול מה קרה ממקום אמפטי. שימו לב להבדל בין הקשבה וחקירה. בהקשבה נביע את הרצון לדעת ולתמוך אבל לא נכפה אותם, כלומר נאפשר לילד שלא לספר. אפשר לומר "אם תרצה לספר אני כאן". התוצאה היא יצירת התחושה בילד שמתייחסים אליו בכבוד ומעריכים אותו.

שלישית, הקדישו זמן איכות לפעילויות כיפיות עם הילד. מצאו פעילויות משותפות שגם אתם וגם הילדים אוהבים כמו לטייל בטבע, ספורט כלשהו, פעילות בבית כמו בישול או צפייה יחד בטלוויזיה. זמן איכות הוא זמן משותף שאתם נטו עם הילדים ובזמן הזה לא מדברים בטלפון או עוסקים בעבודות בית. כאשר הקשר יתהדק, הילדים יבואו מיוזמתם לספר ואולי גם לשאול לדעתכם, אבל השלב הראשון הוא בניית יחסים ואמון. במצבים בעיתיים אני ממליצה לפנות למאמן משפחתי או ליועץ מקצועי לקבלת תמיכה פרטנית.

בהצלחה !
 
לתגובות
בברכה בטי חנוכי זמיר יועצת ומאמנת משפחתית ומנחת סדנאות http://www.windofchange.co.il/
054-42616110 , 054-4815725
תאריך: 27/09/2012
גיליון: 855
עמוד: 30
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il