16/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
דרוש מנהיג
מאת: עו''ד אבי חימי
על אף השיא השלילי שהכנסת ה - 18 קבעה השבוע, נקבעו בה גם לא מעט שיאים חיוביים

על אף השיא השלילי שהכנסת ה - 18 קבעה השבוע - בכך שמושב החורף שנפתח ביום שני היה הקצר מעולם ונסגר עוד באותו היום (עם ההצבעה בעד פיזורה) - נקבעו בה גם לא מעט שיאים חיוביים: כהונתה הייתה אחת הארוכות (רק שתי כנסות כיהנו זמן ממושך יותר), היא הייתה הכנסת הפורה ביותר בכל הנוגע ליוזמות חקיקה (למרות שכמה וכמה מהן שנויות במחלוקת) והקואליציה לא הפסידה בה אפילו בהצבעה אחת (ויש שיגידו שמדובר בשיא שלילי דווקא – הכול בעיני המתבונן).

נאומי פתיחת המושב שנשאו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וראש האופוזיציה, שאול מופז, שניהם נאומים מרשימים, היוו את יריית הפתיחה לתעמולת הבחירות וההתכתשויות הפוליטיות והאישיות שילוו אותנו במאה ימים הקרובים, במאבקן של המפלגות על מקומן בכנסת החדשה. כפי שכבר הבעתי דעתי בעבר - וכפי שמנבאים הסקרים (שמיום ליום משתנים) - נראה שביום שלאחר הבחירות, נתניהו עדיין יהיה ראש ממשלה והקואליציה דומה.

הסקרים לא מנבאים שינוי גדול במחנה הימין והזעזועים ותנודות הקולות צפויים בעיקר בגוש השמאל-מרכז, עם עלייתן של מפלגת העבודה ומפלגתו של יאיר לפיד, על חשבון התרסקותה של מפלגת קדימה. באופן אירוני, שתי המפלגות שעתידות לצמוח על חשבון חיסולה של מפלגת קדימה (ואולי יש לומר שמפלגת העבודה רק לוקחת חזרה את מה שבעבר היה שלה), אמנם מציבות כוח אלקטוראלי משמעותי את מול נתניהו, אך לא מועמד רציני לראשות ממשלה.

לגוש הימין יש מועמד ממשי לראשות הממשלה. אפשר לאהוב אותו ואפשר לא לאהוב אותו, אבל איש אינו יכול לחלוק שלבנימין נתניהו יש את מלוא הכישורים והניסיון לתפקיד. לעומת זאת, המועמדים המובילים בשמאל ומרכז, לוקים, מי יותר ומי פחות, ב"צעירות" הפוליטית (הכול בהנחה שהתרסקותה של קדימה היא נבואה שעוד תגשים את עצמה).

שלי יחימוביץ, על אף היותה חברת כנסת מזה יותר משש שנים ולמרות היותה חברת כנסת מוכשרת ונמרצת, שנחשבת לאחת המחוקקות הפוריות ביותר (אפרופו שיאים), נעדרת ניסיון בתחומים רבים. אין חולק על ניסיונה בתחומים החברתיים-כלכליים, אבל גם אין חולק על חוסר ניסיונה בתחומים מדיניים-ביטחוניים ובל נשכח שהיא מעולם לא ישבה בממשלה (ולכן מן הסתם גם לא כיהנה בתפקיד שר או אפילו סגן שר) ובהתאמה גם כהונתה כראש האופוזיציה הייתה קצרצרה. חוסר ניסיונו של לפיד בולט הרבה יותר, שהרי אפילו ח"כ הוא מעולם לא היה.

אבל בבחירות, כמו בבחירות, הכול עוד אפשרי ולא צריך להגיד את ההלל על אף מפלגה ועל אף מועמד. ולסיום, אם כבר דיברתי על חיסרון באנשים "מוכשרים" בכנסת העתידית. גם עבורי (כמו רבים אחרים), הבשורה הקשה ביותר בכל סימפוזיון הקדמת הבחירות, הייתה בפרישתו הזמנית (ויש לקוות שזמנית היא) של השר המוכשר עד מאוד, משה כחלון, מהחיים הפוליטיים. אי אפשר היה להתעלם מהחיוך שנסוך על פניו עם ההודעה על פרישתו והחיוך הזה אומר הרבה. פוליטיקה היא עסק מכוער ופוליטיקה קטנה פוגעת בסוף בנו, הציבור, שרוצים פוליטיקאים טובים, בין משמאל ובין מימין.

שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 18/10/2012
גיליון: 857
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il