14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
השותפות העירוניות – שיתוף פעולה הלכה למעשה
מאת: השותפות העירוניות
כל מי שהתנסתה אי פעם בשיתופי פעולה בין גופים שונים, יודעת כמה קל לומר ''שיתוף פעולה'' וכמה קשה ליישם את הרעיון הלכה למעשה...
'השותפות העירוניות' בראש-העין, הינן דוגמא ומופת לשיתוף פעולה פורה, שנמשך כבר שנים ומוכיח שההשקעה משתלמת. מדי שנה, חוברות השותפות העירוניות לארגן שני אירועים מרכזיים: האחד לרגל יום האישה הבינלאומי, החל בחודש מרץ והשני לרגל היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, החל בנובמבר. כמעט כל הגופים הפועלים למען נשים, נערות וילדות בראש-העין נמנים על 'השותפות העירוניות': יועצת ראש-העיר למעמד האישה, פורום נשים, ויצו, המרכז לשלום המשפחה, מקום בלב – רשת המתנ"סים, מועדון נשים אביב, מחלקת נוער וקהילה והתכנית 'עיר ללא אלימות'.

השנה החליטו השותפות העירוניות להביא את סיפורה האישי של עורכת-הדין טל רבינוביץ'. טל רבינוביץ' הייתה אישה מוכה וחוותה במלוא עוזה את הדינמיקה של זוגיות ואמהות בצל האלימות. בסופו של דבר, היא החליטה לצאת ממעגל האלימות ונאלצה לשם כך להיאבק לא רק בבן-זוג אלים אלא גם בממסד שלא תמיד תמך בה.

שנים חלפו, טל רבינוביץ' מצאה את עצמה לומדת את החוקים והנהלים ומייעצת גם לנשים אחרות. בסופו של דבר החליטה ללמוד משפטים ולעסוק בעריכת-דין. במקביל, התמקדה טל רבינוביץ' בהתבוננות פנימה, בהסקת מסקנות ובגיבוש תובנות: כיצד נקלעה למעגל האלימות ומדוע היה לה כה קשה להיחלץ ממנו... את סיפורה העלתה על הכתב בספר "כלה ונחרצה" (הוצאת ספרית פועלים-הקיבוץ המאוחד, 2003), שנלמד היום בפקולטות לעבודה סוציאלית.

בשפה רהוטה, מספרת טל רבינוביץ' את סיפורה האישי המרתק, תוך שילוב מרגש של אמפתיה וביקורת כלפי האישה הצעירה שהייתה פעם. הרצאתה של עו"ד טל רבינוביץ' תתקיים ביום ראשון 25 בנובמבר 2012 בשעה 19:00 בספריית תיכון בגין, במעמד ראש-העיר וחברות המועצה, עם כיבוד קל והפסקת קפה.

בתמונה: השותפות העירוניות

תאריך: 01/11/2012
גיליון: 859
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il