14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''החינוך בראש העין הוא דבר יקר''
מאת: יהורם אלוני
הורים לתלמידים בבתי הספר בעיר טוענים כי הם נאלצים לשלם סכומים של מאות שקלים עבור ''תשלומי רשות'', ''רכישת שירותים מרצון'' בניגוד לעיר הסמוכה - פתח תקווה.
הורים לתלמידים בבתי הספר בעיר טוענים כי "החינוך בראש העין הוא דבר יקר". לטענתם הם נאלצים לשלם סכומים של מאות שקלים הנעים בין 700 שקלים לבין 1,300 שקלים עבור "תשלומי רשות", "רכישת שירותים מרצון" ועוד, וזאת בניגוד לעיר הסמוכה פתח תקווה בה ההורים משלמים פחות מהנדרש בראש העין. כבר בתחילת השנה נדהמו הורים רבים לקבל מבתי הספר השונים בעיר דרישה לתשלום עבור תשלומים מיוחדים כגון: "תשלומי רשות", "רכישת שירותים מרצון", "אירועי בתי הספר", "חומרי למידה" ו"עזרים לימודיים". תשלומים אלה, לטענת ההורים, נאמדים בסכומים של מאות שקלים והם נגבים מההורים, בדרך כלל, בתחילת השנה למרות חוזר משרד החינוך שקובע את הסכום המרבי אותו ניתן לגבות מההורים.

עפ"י חוזר משרד החינוך נקבע כי התשלום השנתי לתלמידי כיתות א'- ב' לא יעלה על 541 שקלים, לכיתות ג'- ד' יעמוד הסכום על 566 שקלים ולכיתות ה' הסכום הינו 692 שקלים. הסכום הנקוב של כיתות ו' עומד על למעלה מ- 900 שקלים. בנוסף, קיים סעיף של "רכישת שירותים מרצון" הנאמד על 250 שקלים לשנה הנחשב תשלום חובה. ההורים איתם שוחח "אינדקס אובייקטיבי" השבוע טוענים כי "בנוסף לתשלום שאנחנו משלמים בתחילת השנה, אנחנו נדרשים גם במהלך השנה לשלם על כל מיני אגרות שונות ומשונות". לדבריהם, "מדובר בבית הספר המוזיקלי בו הורים רבים נאלצים לשכור כלי נגינה עבור ילדיהם בסכום העומד על קרוב ל- 500 שקלים לשנה וזה לא כולל טיולים ואירועים נוספים".

יש לציין כי "אינדקס אובייקטיבי" פרסם בעבר כתבה שעדכנה בנושא תשלום ההורים עבור השימוש במזגנים. ההורים שיגרו מכתב לחבר המועצה רזיאל אחרק בו ביקשו ממנו לפעול בנושא במסגרת ישיבת המליאה. דני אבידור, יו"ר וועד ההורים העירוני מסר בתגובה כי "הנושא יועלה בישיבת וועד ההורים הקרובה בהשתתפות מנהל האגף".

מהעירייה נמסר בתגובה: "כל תשלומי ההורים במוסדות החינוך נקבעים בתיאום בין הנהלת ביה"ס לוועד ההורים הבית ספרי, ולאור הרצון של ההורים וביה"ס לקדם את כישורי הילדים בתחומים מגוונים, יותר מאשר נהוג בעיר פתח - תקווה. הרשות המקומית לא קובעת את תשלומי ההורים. היא מעמידה את משאביה לרשות בתי הספר, הקימה חצר לימודית בהיקפים של מאות מיליוני שקלים, שיפצה כיתות ושירותים, רוכשת כלי נגינה לבתי הספר ותומכת בעשייה החינוכית של בתי הספר, בשיתוף מלא של וועדי ההורים המייצגים באופן פורמאלי את קהילת ההורים הבית ספרית. אין פלא שבית הספר מקבל פרסי הצטיינות רבים."

בתמונה: אחד מבתי הספר העיר

תאריך: 08/11/2012
גיליון: 860
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il