21/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 278 תוצאות התואמות את החיפוש
כֵּף התקווה הטובה
מאת: זוהר גולדפרב
יש מי שרוכב על סוס אל עבר השקיעה, יש כאלה שיגידו ש''למרות הכול, מחר הוא יום חדש'' ויש כאלה שיפזמו לעצמם את שיר הקשת. כן, ''שם הרחק מעבר לקשת...''.

אם תבקש מאדם מבוגר לצייר קשת, סבירות שימתח אותה מענן. למעשה הקשת אינה נוצרת מענן אלא נוצרת באמצעות קרני השמש שנשברות ומוחזרות מהטיפות של הגשם. הקישור בין הענן לבין הקשת נוצר מכיוון שהקשת מופיעה בימים מעוננים וכאשר יורד גשם.

כיוון קרני האור משתנה כאשר הוא פוגש את טיפות המים. כשקרן אור שמש לבנה נשברת, היא מתפרקת לצבעים שמרכיבים אותה. אלו הם צבעי הקשת. הללו יהיו מסודרים תמיד באותו הסדר בהתאם לאורך הגל של כול צבע. בשעות הבוקר והערב, כשהשמש תהייה נמוכה בשמיים, תהיינה הקשתות גבוהות ומרהיבות ביותר.

משמעויות רבות קיימות לתופעה המדעית היפיפייה הזו. האינדיאנים בצפון אמריקה קראו לה "דרך המתים", במערב אפריקה כינו אותה "הנחש הגדול של מטה" וחשבו שהיא אל. כאשר הופיעה הקשת הם האמינו שהנחש יורד לשתות מים מהשמיים ובכך מחבר בין הים לאדמה. ביהדות משמשת הקשת כסמל לברית שאלוהים כרת עם בני האדם לאחר המבול.

הקשת, אם נחזור אל המגמה הראשונית בה התחלנו, מפעילה אצל חלק מאתנו את מתג תחושת הקסם ומשרה על פנינו חיוך ילדי ("תראו ילדים, הנה קשת!"). הטיפות מטפטפות באור, הריח של הגשם חודר לנחיריים. יש תקווה למשהו טוב יותר. בוודאי שיש. רק קחו בחשבון שאם אתם רוצים את הקשת, אתם חייבים לעבור בדרך, גם את הגשם.

צילום אילוסטרציה

תאריך: 08/11/2012
גיליון: 860
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il