18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
מאבק נגד סגירת ביה''ס 'ענבלים'
מאת: יהורם אלוני
הורים לתלמידי בית הספר 'ענבלים' בעיר החליטו להיאבק נגד סגירת ביה''ס ויזמו עצומה שתוגש בקרוב למשרד החינוך.
הורים מבית הספר 'ענבלים' בעיר החליטו להיאבק נגד החלטת אגף החינוך בעירייה לסגור את בית הספר בשנה הבאה.
כזכור, לפני כחודש ימים פורסם בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' כי אגף החינוך בעירייה החליט לסגור את בית הספר 'ענבלים' בשנת הלימודים הבאה. ההחלטה נבעה עקב ירידה חדה במספר התלמידים בשכונת נווה אפק. מבדיקה שערכנו מתברר כי בשנים האחרונות חלה נסיגה במספר התלמידים הלומדים בבתי הספר היסודיים בשכונת נווה אפק, דבר שאילץ את אגף החינוך בעירייה לסגור מספר גנים שנפתחו בשנים האחרונות. עפ"י התוכנית של העירייה, תלמידי בית הספר 'ענבלים' יעברו ללמוד בבתי הספר 'נופים' או 'נווה דליה' הסמוכים.
החלטה זו עוררה סערה בקרב הורים רבים ובימים אלה החלו בהחתמת עצומה של הורים נגד סגירת בית הספר. ההורים מתכוונים להיפגש עם ראש העירייה, משה סיני ועם מנהל אגף החינוך, אבי קמינסקי והם מאיימים להגיש בג"צ בנושא. "איחוד תלמידי בית הספר 'ענבלים' עם בתי הספר 'נופים' ו'נווה דליה' הסמוכים יצור מחנק בכיתות" אומרים ההורים השבוע.

רון יוספי, יו"ר וועד ההורים בבית הספר, מסר לנו בתגובה: "הורי ביה"ס כועסים מאוד על החלטת עיריית ראש העין לסגור את בית ספר 'ענבלים'. בית ספר שהוא פנינה בנוף החינוכי בעיר ובארץ כולה. עם זאת, וועד ההורים מבין את הצורך בסגירת בית הספר, לאור ירידה משמעותית בכמות התלמידים בשכונות נווה אפק. וועד ההורים מצפה מעיריית ראש העין לעמוד בהבטחותיה לשמר כיתות קטנות בבתי הספר הנותרים, וכן לבצע את איחוד בתי הספר באופן המיטבי לתלמידים, כך שתלמידי 'ענבלים' לא יהיו נטע זר בבתי הספר נופים ונווה דליה. "איכות החינוך של ילדינו קודמת לכל שיקול אחר, ועל כך ניאבק".

תגובתה של העירייה: "נושא איחוד ביה"ס ענבלים סוכם והוכרע עם כל הגורמים המוסמכים לכך במשרד החינוך כחלק מתוכנית האב לחינוך של העירייה. ברור לחלוטין כי במתחם של 3 בתי ספר היכולים לקלוט 9 כיתות א', ונקלטים בהם רק 3-4 כיתות, לא ניתן להמשיך במצב הקיים, והנצחת המצב היתה גורמת לפגיעה קשה בכל בתי הספר, להצטמקותם ולקריסתם בפועל. עיריית ראש העין פועלת בשיתוף פעולה מלא תוך הידברות שוטפת עם ועדי ההורים של בתיה"ס בנווה אפק, ועם ועד ההורים המרכזי, המלווה את המהלך באופן המיטבי. ראש העיר אף שוחח בנושא עם מועצת התלמידים של ביה"ס 'ענבלים' במהלך ביקורו לאחרונה בביה"ס. עיריית ראש העין לקחה על עצמה להוביל מהלך מחויב המציאות והיא תעשה זאת בצורה אחראית, מקצועית, הראויה למהלך כזה, שדומים לו נעשו גם ברשויות אחרות. המהלך מתבצע באופן שקוף, וראש העיר, משה סיני, מוביל אותו באופן המקצועי והרגיש ביותר".

יו"ר ועד ההורים העירוני, דני אבידור: "מהותה של דמוקרטיה שכל אחד יכול להביע את דעתו ועמדתו. ועד ההורים של ביה"ס ענבלים בראשותו של רון יוספי מתואמים עם הוועד המרכזי ועושים הכול בכדי שהאיחוד של שלושת בתי הספר יעברו בצורה הנכונה והקלה ביותר לתלמידים כי אין אפשרות למנוע את האיחוד".

תאריך: 27/01/2011
גיליון: 771
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il