31/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 129 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין-גליון 862
מאת: לי ליבר
הצלחה מסחררת לתזמורת כלי הפריטה הישראלית ראש - העין באירופה.

בשבוע שעבר שבה תזמורת כלי הפריטה הישראלית ממסע מוסיקלי מוצלח באירופה. התזמורת שנבחרה לפתוח את הפסטיבל הגדול בוונציה לטובת נפגעי הצונמי ביפן, זכתה לשבחים רבים ולביקורות מעולות מצד מוסיקאים נחשבים מאיטליה ומיפן בשל רמתה המוסיקלית המעולה, ואיכות נגינתה הנקייה וההרמונית. בנוסף ערכה התזמורת קונצרט לקהילה היהודית בוונציה, בו שילבה לצד המוסיקה הקלאסית, מוסיקה יהודית וישראלית שריגשה עד דמעות את אנשי הקהילה. האולם היה מלא עד אפס מקום.

נשיאת וויצו באיטליה והרב הראשי של קהילת וונציה סיפרו למאסטרו מוטי שמיט, ולמנהל התזמורת, עו"ד סדומי צוריאל, כי שנים ארוכות לא היו עדים לנוכחות גדולה כל כך של אנשי הקהילה ולהתרגשות כה עמוקה מחוויה יהודית מוסיקלית.
בתום הקונצרט הכריז פרופ' ארטמיזיו גביולי, נשיא הפדרציה האיטלקית לכלי פריטה כי התזמורת תוזמן שוב לוונציה על מנת לחשוף אותה בשנית בפני הקהל הוונציאני הרחב. בהמשך נסעה התזמורת לגרמניה על מנת להשתתף בפרויקט ייחודי של המרכז המוסיקלי הגדול במדינה: קונצרט רב תרבותי עם אנסמבל הבוזוקי הייצוגי של מדינת באדן ויטמברג. הפרויקט מעודד שיתופי פעולה מוסיקליים בין גופים מוסיקליים בינלאומיים.

במשך שלושה ימים רצופים ערכה התזמורת חזרות אינטנסיביות עם האנסמבל הגרמני. הקונצרט רב משתתפים נערך באולם הפילהרמונית בעיר, צולם ושודר על ידי הטלוויזיה הגרמנית. מכתבי ברכה שהתקבלו מנשיא הבונדסטאג הגרמני ומשגרירות ישראל במינכן, העלו על נס את תרומתה הייחודית של תזמורת כלי הפריטה הישראלית וקראו להידוק הקשרים התרבותיים בין גרמניה ובין ישראל. כמו כן, ערכה התזמורת קונצרט ראווה באולם המלכותי של המרכז הרפואי האוניברסיטאי באד בול, בו נכחו מאות מאזינים והסגל הרפואי של המקום אשר הביע את התלהבות מנגינתה הוירטואוזית הייחודית של התזמורת.

צילום אילסוטרציה

תאריך: 22/11/2012
גיליון: 862
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il