11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
תוכנית אב לותיקים ודו''ח המבקר עמדו במרכז ישיבת המועצה
מאת: יהורם אלוני
מליאת מועצת העיר אישרה תוכנית אב לאזרחים ותיקים ותקציבים חריגים לפיתוחה של העיר. מיכאל מלמד, חבר המועצה שנעדר מהדיון מסיבות אישיות: ''אני רואה פגיעה חמורה בעצם קיום ישיבה זו ופגיעה חמורה בהתנהלות הוועדה''.

מליאת מועצת העיר אישרה השבוע תוכנית אב לאזרחים ותיקים וכן תקציבים בלתי רגילים הנוגעים לפיתוחה של העיר ולהסדרת התנועה בעיר.

עוד בטרם החלה ישיבת המליאה הציגו מתנדבים בוגרי 'צעירים בלב' ממתנ"ס 'לב- הגבעה' בשיתוף חברת המתנסי"ם, אש"ל והעירייה את הפרויקט 'תרבות הפנאי לגיל המתבגר' בפני חברי המועצה. הפרויקט כלל סדנה בת 10 מפגשים המיועדים לאוכלוסייה המבוגרת בעיר ועוסקים במגוון תחומים כגון ספורט, טיולים ובריאות. בוגרי הקורס זכו למחמאות מראש העירייה, משה סיני ומחברי מועצת העיר אשר הבטיחו לפעול במטרה לקדם את התוכנית להעשרת בני גיל הזהב. המליאה אישרה את תוכנית האב של משרד ראש הממשלה שנועדה לטובת האזרחים הותיקים ועיקרה לתת להם מענה ותמיכה בכל הרשויות המקומיות. רשויות מקומיות שתאמצנה את התוכנית תזכנה לתקציב בסך 200 אלף ₪ ממשרד ראש הממשלה להגשמת התוכנית.

בחלק השני של ישיבת המליאה אישרו מרבית חברי המועצה תברי"ם (תקציבים בלתי רגילים) הנוגעים לפיתוחה של העיר וכן להסדרי התנועה בעיר כגון: 400 אלף ₪ יושקעו בהסדרת צומת הרש"ש-צה"ל, 950 אלף ₪ להסדרת צומת שבזי-צה"ל, 500 אלף ₪ לרמזור בצומת יהודה הלוי- נתן שאול-צה"ל, 980 אלף ₪ להסדרי תנועה בשבזי מזרח דקר עד יהודה הלוי ועוד כ 300 אלף ₪ הגדלת תקציב (תב"ר) עבור בניית 2 גני ילדים ברח' יצחק הלוי ועוד. ראש העיר, משה סיני, אמר בישיבה: "בעידן בו משרדי הממשלה מקצצים תקציבים לרשויות, הצלחנו לעשות מאמצים כבירים ולגייס תקציבים נוספים לשיפור צמתים, הסדרי תנועה, רכישת ציוד לביה"ס, ועוד. ההשקעות בעיר הן בלתי פוסקות, ואנו נמשיך לאתר תקציבים על מנת לדאוג לשדרוג רחובות וכבישים בעיר ככל שנוכל".

הנושא המרכזי שעמד על סדר היום בישיבה היה דו"ח המבקר לשנת 2009. הדיון התקיים למרות היעדרותו של יו"ר הוועדה, חבר המועצה, מיכאל מלמד. בדיון הציג מבקר העירייה, משה כהן, את הנושאים הטעונים שיפור כפי שנחשף בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' בסדרת מאמרים על האגף לשירותים חברתיים, בית הספר 'נאות אילנה', המחלקה לתרבות תורנית, וועדת התנועה והממונה על תלונות הציבור בעירייה. המבקר זכה לשבחים מכל חברי המועצה על עבודתו המקצועית בכל האגפים בעירייה.

מיכאל מלמד, יו"ר וועדת הביקורת שנעדר מן הישיבה מסיבות אישיות, מסר לנו בתגובה:" וועדת הביקורת לא השלימה עדיין את עבודתה ונמצאת לקראת סוף הסיכומים בעניין הדו"ח. אני רואה פגיעה חמורה בעצם קיום ישיבה זו ופגיעה חמורה בהתנהלות הוועדה. פלא בעיני כי העירייה קיימה דיון בחופזה בדו"ח שנעשה על ידי בדיקות ומאמץ רב על ידי מבקר העירייה ומן הראוי היה שהעירייה תיתן לוועדה להשלים את עבודתה למען השקיפות, הדמוקרטיה והצדק החברתי. אשקול את צעדי בהמשך".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עבודת הביקורת לעולם לא מסתיימת וחבר המועצה מלמד ימשיך בעבודתו הברוכה. מכל מקום, ישיבת המועצה בנושא דו"ח מבקר העירייה נדחתה מספר פעמים, ונקבעה זה מכבר. ראש העיר בחר לקיים את הישיבה במועדה ולדון בנושא דו'ח הביקורת, ולכבד את חברי המועצה שהגיעו ואת עבודת הביקורת המקיפה שערך מבקר העירייה. למרות שמלמד הודיע כי לא יוכל להגיע מסיבות אישיות ראש העיר דאג להדגיש את עבודתו ותרומתו הברוכה במסגרת פעילות הוועדה".

תאריך: 27/01/2011
גיליון: 771
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il