16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
איך להביא מו''מ לכדי עסקה מוצלחת?
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סכסון
לאחר המאמר שפורסם בשבוע שעבר קיבלתי שאלות בדוא''ל מלקוחות שמבקשים דוגמאות מעשיות לסגירת עסקאות דרך המשולש של מחיר, פינוי ותנאי תשלום.

לבקשתכם, כמה דוגמאות.

הגיע למשרדנו זוג שחיפש בית פרטי בראש העין. לאחר שמצאו השניים בית, התגאה בפניי הבעל: "אני לא כמו כולם, אני יודע להרוויח ריבית של עשרה אחוזים על הכסף שלי לשנה ולא שני אחוזים כפי שמקבלים כולם". שמרתי את המידע בזיכרון.

ראינו מספר דירות עד שהוא החליט להיכנס למו"מ על נכס שהיה מתאים לצרכיו, במחיר קצת יותר גבוה מיכולתו. בעלי הנכס רצו למכור בית עם פינוי לאחר שנה והיו מעוניינים לשכור דירה בת״א. בין שני הצדדים פערי המחיר הסופי הגיעו לכ-70,000 ₪ .

היינו חייבים להיות יצירתיים, ישבתי וחשבתי על המשולש של מחיר, פינוי ותנאי תשלום: בסעיף המחיר יש פער של 70,000 ₪. בסעיף הפינוי אין גמישות כיוון שהפינוי הוא בקיץ הבא כשהילד יסיים חטיבת ביניים. נשאר רק סעיף תנאי התשלום. המוכרים אינם זקוקים לכסף כרגע ויכולים לחכות כי הם עוברים לדירה בשכירות. כתוצאה מנתון זה, העסקה נסגרה כך: הקונה משלם עשרה אחוזים בהתחלה ותשעים אחוזים בסוף לפני מסירת המפתח. היות והיו לקונה מיליון ₪ הון עצמי הוא בעצם מרוויח בשנה 100,000 ₪ (10%) ולכן הוא יכול להוסיף למוכרים את אותם 70,000 ₪ שעליהם היה פער וכך הוא מרוויח 30,000 ₪ .
דוגמא מעולה לעסקה בה כולם מרוויחים.
 
דוגמא נוספת למו״מ מוצלח שהתבצע כתוצאה מהבנה נכונה של שני הצדדים: היו לנו שלושה חדרים בחוצות אפק למכירה, כשהמוכרים קנו במשכנות המוזיקה מול ביתם ארבעה חדרים, עם כניסה לעוד שנתיים.
הקונים שרצו לקנות נלחצו מהפינוי הארוך של שנתיים וכמעט ירדו מהעסקה. בסעיף המחיר הם הסתדרו, בסעיף הפינוי היה להם כאמור קושי עם פינוי ארוך ובסעיף תנאי התשלום הייתה גמישות של המוכרים כיוון שהיה צריך להעביר את הכסף לקבלן ע"פ חוזה למשך שנתיים.
הפיתרון שהתקבל- המוכרים הורידו במחיר את עלות השכירות לשנה וחצי, מה שהביא להנחה גדולה במחיר הדירה ולא עלה לקונים כלום כיוון שהם גרו ביחידת דיור אצל ההורים.
שוב עסקה שכולם קיבלו מה שרוצים ויצאו מחייכים.

הרעיון הסופי הוא להבין את שני הצדדים טוב ואז למצוא את שביל הזהב שבו כולם ישנים טוב בלילה. רק בהיכרות של שני הצדדים וצרכיהם, יהיה ניתן להוציא עסקה שטובה לכל הצדדים.

בהצלחה לכולנו,
אורן מזרחי
 
מדור פירסומי
תאריך: 27/01/2011
גיליון: 771
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il