14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הארנונה לעסקים תעלה ב- 9%
מאת: יהורם אלוני
בשבוע הבא תתכנס מליאת מועצת העיר על מנת לאשר את העלאת תעריפי הארנונה לשנת 2013 לעסקים בשיעור של כ- 9%. ההחלטה נדרשת גם לאישורם של משרד הפנים ומשרד האוצר.

דיון מקדים בנושא התקיים כבר לפני כשבועיים בישיבת הנהלת מועצת העיר ואושר פה אחד. בשבוע שעבר התקיים דיון בוועדת הכספים אשר במהלכו הביעו חלק מהמשתתפים הסתייגויות מסוימות וזאת לנוכח העובדה כי בעלי העסקים באזור התעשייה אפק, וגם אלה שממוקמים בתוך העיר עצמה, מלינים מזה זמן רב על תעריפי הארנונה הגבוהים.

כפי שנחשף בעיתון 'אינדקס' בחודש אוגוסט 2012, בעלי עסקים בפארק אפק החליטו להעתיק את נכסיהם לאזור התעשייה החדש בכפר קאסם, משום שאינם עומדים בתעריפי הארנונה הגבוהים. יש לציין כי במהלך הדיון בוועדת הכספים נימק גזבר העירייה, רחבעם חיים את העלאת תעריפי הארנונה בצורך לשלם תוספות שכר לעובדים. חברי המועצה החברים בוועדת הכספים השתכנעו ואישרו את ההעלאה. בעלי העסקים נשמעו השבוע כעוסים ואמרו ל'אינדקס אובייקטיבי', "מנהיגי העיר אינם קשובים לדרישתם של בעלי העסקים להוריד את מסי הארנונה הגבוהים".

חבר המועצה, רזיאל אחרק מסר בתגובה "בתקופה של צדק חברתי, פיטורי עובדים ומיתון כבד, הייתי מצפה מראש העיר ומחברי המועצה שלא יעלו את הארנונה. עסקים רבים עוזבים את ראש העין כמו: נטוויז'ן, קפלן בשר, אוקייאנה, ברק תקשורת, גרפיטי ועוד. אלפי מטרים שוממים להשכרה באזור התעשייה, חלקם עזבו לטובת ערים אחרות בגלל המעמסה הקשה של מסי הארנונה. תושבי העיר יזכרו את חוסר רגישותו של ראש העיר."
חבר המועצה, מיכאל מלמד מסר בתגובה "העלאת תעריפי הארנונה נועדה בעיקר לממן את בזבוז כספי הציבור בהלוואות של עשרות מיליוני שקלים עבור שיגעון המוזיקה ועשרות טיסות לחו"ל של ראש העיר. גירעון של מאה מיליון על גבם של התושבים המסכנים".
תגובת העירייה: "תעריפי הארנונה בעיר הם מהנמוכים במדינת ישראל ולכן אין אנו מוטרדים ממעבר חברות. ההיפך- הביקוש לעיר הולך וגובר.
 
פארק 'אפק' מהווה וימשיך להוות אבן שואבת לחברות מכל רחבי הארץ, וממשיך להיות פארק תעשייה שוקק חיים, עדיין בשל עלויות ארנונה נמוכות מתעריפים של ערים אחרות במרכז הארץ. תעריף הארנונה בראש העין לעסקים ומסחר (בשנת 2011) עומד על 129.73 ₪ למ"ר. בערים אחרות, לדוגמה, התעריף גבוה משמעותית: ר"ג 337.56 ₪ למ"ר, אשקלון 331.99 ₪, קריית אונו 328.71 ₪, הוד השרון 289.12 ₪, הרצלייה 286.77 ₪, כפ"ס וגבעת שמואל 244.37 ₪(לשנת 2009).
ועל כן, עדיין משתלם ביותר לבעלי עסקים לעבוד בתחומי השיפוט של ראש העין, ורק לאחרונה עברו לאזורי המסחר והתעשייה שלנו חברות שונות, דוגמת מטה רשת החינוך 'עתיד', 'בטר פלייס', אגד תיור, ונפתחות רשתות של מותגים שונים.

בתמונה: העסקים באזור התעשייה אפק

תאריך: 22/11/2012
גיליון: 862
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il