14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''המכרזים הפנימיים בניגוד למינהל התקין''
מאת: יהורם אלוני
עוד מדו''ח המבקר:
משה כהן, מבקר העירייה, כותב בדו"ח המבקר לשנת 2011 כי מצא טעם לפגם בכל מה שקשור למכרזים הפנימיים שעורכת העירייה.
עיריית ראש העין פועלת ללא מבנה ארגוני, כך לדברי ראש העיר משה סיני. גורם בכיר בעירייה מסר כי כיום אין תוכנית עם יעדים מדידים למנכ"לית העירייה. באין מבנה ארגוני לא ניתן למדוד תפוקות של ארגון ולבצע מערכת בקרה.

בפרק "מכרזים פנימיים - המרת תפקידים שונים בעיקר לצורכי קידום שכר", כותב המבקר כי "בשנת 2011 בוצעו למעלה מעשרים מכרזים פנימיים ונכון לעת כתיבת שורות אלה היד עוד נטויה. במהות מכרזים אלה, אין מדובר בתפקידים חדשים וממילא אין מדובר בשל תמורות במבנה הארגוני של הרשות. בתוך כך, המכרזים הפנימיים התקיימו עפ"י כל כללי "הטקס", היינו, פרסום בלוחות מודעות ברשות, קיום וועדות בחינה בראשות המנכ"לית, ניהול פרוטוקולים ולבסוף, באופן לא מפתיע, זכו העובדים המסומנים. תכלית ההמרות עניינם בעיקר לצורך שדרוג שכרם של עובדים הממלאים תפקידים אלה בפועל".

המבקר מציג כעשרים דוגמאות של תפקידים שונים בהם ביצעה העירייה מכרזים פנימיים ובתוך כך הוא מציין כי "אין חולק על כך כי רמות השכר הקיימות ברשויות המקומיות ובעיקר בדרוג המנהלי, רחוק מלהשביע רצון. משום כך, הרשות נקטה בחוסר מידיות כאשר ערכה מכרזים פנימיים לטובת תפקידים מאוישים כאשר מלבד שינוי הגדרת תפקיד או שם היחידה על מנת לאפשר דירוג גבוה יותר לצורכי שכר". לדברי המבקר "בנסיבות אלה הרשות מצאה פתרון יצירתי שאינו מתיישב עם כללי מנהל תקין".

יתרה מכך, כותב המבקר "התנהלות הרשות במתכונת כאמור, יש בה טעם לפגם לצד הליכים מלאכותיים אם לא פתטיים. לא ברור מדוע הרשות נקטה בהליכי סרק כאמור ובאופן בלתי מידתי, שכן מדובר לפחות בכעשרים מכרזים פנימיים לצורך זה".
עובדה זו עלול לטענת המבקר "לפתוח פתח רחב לעובדים רבים אחרים, אשר מן הסתם היו עדים למצגות ולמצעד המכרזים הפנימיים לכאורה. בנסיבות אלה, זהו רק עניין של זמן עד שיגבר לחצם של עובדים נוספים לקידום בשכרם לנוכח התקדימים הרבים והשאלה כיצד הרשות תוכל לעמוד מנגד במצב זה".

אחד העובדים אמר לאינדקס, תבדוק מדוע קיימו רק ל- 20 עובדים אלו ולא לאחרים?...

ראש העירייה הגיב לדברי הדו"ח: "קידום של כ- 20 מתוך 678 עובדים הוא נמוך מאוד ביחס לגודל הארגון ואיני רואה בזה פגם מהותי. לאחר שנבנה מבנה ארגוני בעתיד אני מאמין שנצליח למצוא עוד מספר תפקידים לקידום העובדים שטרם קודמו".

בתמונה: מבקר העירייה, משה כהן

תאריך: 06/12/2012
גיליון: 864
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il