14/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
ההצבעה
מאת: עו''ד אני חימי
ביום חמישי שעבר, בכ''ט בנובמבר, התאריך הסימבולי בו לפני 65 שנה הורמו רוב האצבעות.

ביום חמישי שעבר, בכ"ט בנובמבר, התאריך הסימבולי בו לפני 65 שנה הורמו רוב אצבעות נציגי המדינות שישבו בעצרת האו"ם בעד הקמתה של מדינה יהודית (ולמען הדיוק גם בעד הקמתה של מדינה ערבית לצידה), הורמו שוב מרבית האצבעות של היושבים בעצרת, הפעם בעד הכרה ברשות הפלסטינית כמדינה משקיפה שאינה חברה מלאה בארגון.

ממשלת ישראל, שלא מזמן איימה בצעדים מרחיקי לכת כנגד הרשות, עד כדי מיטוטה, אם רק תעז לפנות לאו"ם בבקשת ההכרה, הנמיכה להבות בימים שלפני ההצבעה והבהירה שאין בכוונתה לפעול בחריפות כנגד הרשות. והכל תוך הרגעת הציבור שלהכרת האו"ם ברשות אין שום חשיבות או נפקות מעשית ושאמנם הפלסטינים ישיגו רוב בהצבעה, אבל אל דאגה, מדינות העולם הנאור מאחורינו. תחזית שהתבררה כרחוקה מהמציאות, כאשר מדינות מערב אירופה, אחת אחר אחת, ואפילו כאלה שנחשבות לידידותינו, החליטו להצביע בעד ההכרה, או להסתפק בהימנעות בהצבעה.

אז נכון שלהכרה אין נפקות מעשית ונכון שאם אבו-מאזן היה נשאר ברמאללה, עומד על המרפסת ומכריז על הקמתה של מדינה פלסטינית, אז להכרזתו הייתה יותר משמעות מזו של ההכרה באו"ם, אבל לא הייתי מזלזל במשמעות הסימבולית של ההצבעה באו"ם.

נראה לי שהמסר ברור, למדינות העולם פשוט נמאס מהקיפאון בתהליך השלום ואינן מקבלות עוד כאורים ותומים את הסברי הממשלה שהאשם בקיפאון רובץ כל כולו על כתפי הפלסטינים. הממשלה כנראה לא הבינה את המסר ולא השכילה לקחת את הלימונים החמוצים שהונחו בחיקנו ולנסות לעשות לימונדה ובמקום זה עשתה פרצוף חמוץ והזדרזה "להעניש" את הפלסטינים (בעונש שהיה ניתן לצפות מראש שיעלה את חמת מדינות העולם), ובמו ידיה העמיקה את המפלה המדינית של כ"ט בנובמבר (יום בו מדינות העולם הצביעו בעד הפלסטינים אך לאו דווקא נגדנו) למפולת של ג' דצמבר, היום בו אפילו המעט מידידותינו, גם כאלה שטרחו להימנע בהצבעה באו"ם, גינו בפומבי ובחריפות את מדיניות ישראל.

לדעתי הבעיה היא לא בכך שהוחלט להעניש את הפלסטינים וכנראה זה צעד מחויב המציאות, לאור פנייתם החד צדדית לאו"ם ובייחוד לאור הנאום המכוער והתוקפני שנשא אבו-מאזן בעצרת האו"ם טרם ההצבעה. הבעיה היא, בעונש שנבחר, בנייה בשטחים, סוגיה רגישה גם כך שהופכת רגישה עוד יותר כאשר מדובר בבנייה בשטח שנתון במחלוקת מיוחדת (כנראה שלא בכדי לא בנו בשטח המדובר עד היום, למרות שסופח לישראל כבר לפני קרוב ל- 20 שנה).

נראה לי שבטח ובטח היו עונשים מוצלחים יותר שניתן היה להעלות על הדעת, כאלה שמחד היו מהווים מסר ברור לפלסטינים ומנגד לא היו מעוררים עלינו את חמת העולם. האמירה שנקמה היא מנה שמוטב להגיש קרה, היא לא סתם קלישאה. נקווה שלהבא הממשלה תשקול את צעדיה לאחר לימוד מעמיק של המצב החדש ולא תזדרז לשלוף תגובות מהמותן.

שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 06/12/2012
גיליון: 864
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il