11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
בית המשפט יכריע
מאת: יהורם אלוני
החלטת וועדת ההקצאות של העירייה לבטל את בנייתו של המקווה המתוכנן בשכונה הציתה 'מלחמת דת' בשכונה שעד עכשיו שמרה על הרמוניה. התושבים הדתיים החליטו לפנות לבית המשפט שיכריע בנושא.

המאבק בין תושבים בשכונת גבעת הסלעים על צביונה הדתי של השכונה הגיע השבוע לשיא. אם עד עכשיו התרחש המאבק מתחת לפני השטח, הרי שהחלטת וועדת ההקצאות של העירייה לבטל את ההקצאה לבניית מקווה טהרה בשכונה, הפכה את המאבק לגלוי וייתכן אף עד עתירה לבג"ץ.

לפני כשבועיים החליטה וועדת ההקצאות של העירייה בראשותה של מנכלי"ת העירייה, אירית נתן, להיענות לדרישת תושבי שכונת גבעת הסלעים ולבטל את ההקצאה שהייתה מיועדת לעמותות 'אוהל שרה ובאר מרים' במטרה להקים מקווה בשכונה. מאבק דומה מתרחש בימים אלה בשכונת 'נווה אפק' שתושביה מתנגדים אף הם לבנייתו של מקווה טהרה ההולך ונבנה בכל זאת סמוך לבית הכנסת הספרדי ברחוב 'מבצע דני'.

השבוע, יצאנו לשטח ושמענו את הקולות משני צידי המתרס: "אנחנו חוששים שהמאבק ככל הנראה יתקיים בין כותלי בית המשפט. האם חובתה של העירייה לבנות מקווה טהרה לתושבי השכונה כדוגמת בית כנסת כחלק משירותי הדת בעיר או שמא תושבי השכונה הם שקובעים מה ייבנה בשכונה?" שואלים חלק מהתושבים.

בקניון 'גבעת הסלעים' הדעות חלוקות. מרבית התושבים איתם שוחחנו מעדיפים להישאר בעילום שם. חלק מהתושבים טוענים כי "על מנהיגי העיר לשמוע את קולות התושבים, רוב תושבי השכונה חילוניים כך שאין צורך במקווה טהרה", אומר דוד (השם המלא שמור במערכת) ומוסיף: "מי שרוצה ללכת למקווה שילך לשכונות הוותיקות". מנגד טוען התושב שמעון כי "עפ"י התוכנית המקורית של העירייה אמור להיבנות במקום מקווה טהרה וכל מי שקנה בית בשכונה ידע זאת מלכתחילה".

בימים האחרונים הקימו התושבים החילוניים בשכונה גוף שנקרא 'ועד הפעולה' במטרה להיאבק נגד הקמת המקווה. לטענת אנשי 'ועד הפעולה', הדבר עלול לגרום למלחמת דת בין תושבי השכונה. "ועדת ההקצאות קיבלה החלטה עניינית ומקצועית ביחס למגרש היחיד שנשאר לצרכי ציבור, על סמך הצרכים של כלל תושבי גבעת הסלעים ולא לפי צרכים של תושבי ראש-העין רבתי והסביבה, כמחויב בחוק על פי נוהל הקצאת קרקע". ועד הפעולה מבקש מהעמותות החרדיות 'אוהל שרה' ו'באר מרים' "לא להפריע למהלך חיינו השלווים והיחסים הטובים בין דתיים לחילוניים".

שמעון משרקי, פעיל ציבור בקרב החוגים הדתיים בשכונה, שיגר מכתב לראש העירייה, משה סיני ובו הוא מבקש "שיוקם מקווה בשכונה וייתן שירות לנשות השכונה כמו בכל עיר מתוקנת". העירייה מצידה טוענת בתגובתה: "בקרוב ייבנה מקווה ב- ה' באייר, אשר ישרת את השכונות החדשות, ובכללן הוא יוכל לשרת גם את תושבי שכונת גבעת הסלעים". לנו לא נותר אלא לחכות ולראות לאן יוביל מאבק זה.

תאריך: 03/02/2011
גיליון: 772
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il