14/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
העירייה מתעלמת מסכנת הקרינה
מאת: יהורם אלוני
עיריית ראש העין מתעקשת להקים פארק אתגרי בשכונת נווה אפק למרות החשש מסכנת קרינה. המשרד להגנת הסביבה: ''תהליך תכנון הפארק לא לווה בסקר סיכוני קרינה כנדרש''.

תושבי שכונת נווה אפק יוצאים בימים אלה נגד החלטת העירייה להקים, סמוך לשכונתם, פארק אתגרי, וזאת למרות החשש מסכנת הקרינה. התושבים שפנו לעירייה ולגורמים המוסמכים באגף ההנדסה והמשרד לאיכות הסביבה כדי לקבל תשובות, מבטיחים להיאבק בכל דרך אפשרית על מנת למנוע את הקמת הפארק שלטענתם עלול לפגוע בבריאותם ובבריאות ילדיהם.

"כל הארגונים המוסמכים טוענים שישנה סכנה ממשית לקרינה במיוחד עבור ילדים, ומזה אנחנו חוששים. אנחנו כהורים מאוד מודאגים מהקמת הפארק משום שסמוך לזה ישנם עשרות ילדים משחקים מדי יום במגרש המשחקים הסמוך. לא נשתוק ולא נבליג בכל מה שקשור לבריאותנו ולבריאות ילדינו", אומרת תושבת השכונה.

במכתב תגובה שקיבלו תושבי השכונה מד"ר לפה אלכסנדר, מהמרכז לבטיחות קרינה במחוז מרכז נכתב "לצערי, עיריית ראש העין והיחידה הסביבתית שלה, לא מתייחסים להמלצות המשרד להגנת הסביבה הקשורות להשפעות אפשריות של שדות מגנטיים על בריאות בני אדם ובמיוחד על ילדים. בחירת המקום למתקני ספורט הקיימים הייתה בניגוד להמלצות שלי, וכתוצאה במגרש הספורט יש רמות שטף מגנטי לא מוצדקות".

העירייה הגיבה למכתב התושבים "אנו עובדים על פי התקן של המשרד לאיכות הסביבה. ניתן לשהות במקום כארבע שעות, שלט המורה זאת, יוצב במקום. הפארק נמצא תחת לקווי מתח עשרות שנים והמגבלות ידועות לנו. אנו פועלים בהתאם למגבלות אלו". התושבים לא מקבלים את הסבר העירייה ואמרו השבוע למערכת העיתון "להציב שלט שבו יהיה אסור לשהות מעל ארבע שעות לא ייתן פתרון משום שהמקום כל כך יפה עם נוף מדהים ואף אחד לא יכול לאכוף את השלט. יתרה מכך, ישנם מקומות במתחם שהקרינה כל כך גבוהה שאפילו בשהייה של כמספר דקות יש חשש קרינה. תושבי השכונה יגיעו לבלות בפארק ולא יהיו מודעים לסכנה הבריאותית הקיימת במקום", אומרת תושבת השכונה.

תגובת המשרד להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה מתנגד לבניית הפארק המדובר בדרך בה הוא מקודם כיום. ככל הידוע למשרדנו, תהליך תכנון הפארק לא לווה בסקר סיכוני קרינה כנדרש. המשרד יפעל להסדרת הנושא מול הרשות המקומית".

מהעירייה נמסר בתגובה:" השהות הפארק היא למטרות פנאי וספורט, ישנן הנחיות של המשרד לאיכות הסביבה והעירייה פועלת לאורן, כאשר ראש העיר ביקש לקיים בדיקות עיתיות בנושא וכל תוצאה מקצועית תועבר לידיעת הציבור.

בתמונה: המתחם המסוכן בנווה אפק

תאריך: 20/12/2012
גיליון: 866
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il